Jiří Šimara analytik

Jiří Šimara

Autorovy články

Ve čtvrtek se investoři dočkají výsledků hospodaření Pegasu Nonwovens. Co čekat? Ve čtvrtek se investoři dočkají výsledků hospodaření Pegasu Nonwovens. Co čekat?

Do hospodářských výsledků Pegasu tradičně citelně promluví realizované ceny polymerů. V prvním kvartálu 2012 došlo k výraznějším nárůstům cen této komodity oproti 4Q2011, což v systému, ve kterém se projeví vyšší ceny polymerů takřka okamžitě v provozních nákladech a až s delším časovým zpožděním ve výnosech, bude mít negativní vliv na výrobní marži. Ta se dle našeho odhadu sníží mezikvartálně o 4,8 procentního bodu.

AAA Auto si v roce 2011 vyjela velice dobré výsledky AAA Auto si v roce 2011 vyjela velice dobré výsledky

Už čísla o objemu prodejů za rok 2011 zveřejněné v lednu dávají tušit, že hospodářské výsledky za uplynulý rok budou velmi silné. Společnosti se podařilo prodat 44 828 ojetých vozů, což znamená meziroční růst o 13,4 %. Předpokládáme velmi mírné snížení průměrné prodejní ceny vozů oproti 3Q2011, tržby z prodeje ojetých vozů za celý rok 2011 by tak měly lehce přesáhnout 226 milionů eur.

Je čas zocelit své investiční portfolio Je čas zocelit své investiční portfolio

Ocelárenský sektor byl v roce 2011 pod velkým tlakem investorů. S více než 40% poklesem se stal nejhůře se vyvíjejícím odvětvím ze všech 16 odvětví, která sledujeme. Výprodeje byly taženy zhoršeným výhledem globální ekonomiky, stupňujícími se dluhovými potížemi v Evropě a celkovým nárůstem rizikových přirážek na akciových trzích. K tomu je potřeba připočítat stále velmi slabou výkonnost stavebního sektoru (který představuje zhruba 40 % celkové poptávky po oceli) v Evropě i v USA.

SociálníMédia

investičníweb na míru

Výhody registrace:

  • Vlastní nastavení zpráv a výběr sledovaných kurzů.
  • Upozornění na exkluzivní rozhovory a videa, které mohou ovlivnit vývoj kurzů vašich investic.
  • Pravidelný týdenní bulletin s výběrem nejlepších článků a videí na Investičním webu.