Karel Svoboda politolog

Karel Svoboda

Přednáší na Institutu mezinárodních studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy problematiku hospodářských dějin a současných ekonomických vztahů v postsovětském prostoru. V rámci Fulbrightova stipendia pobýval v akademickém roce 2012/2013 na University of Rochester, kde přednášel kurz politické ekonomie postkomunistických zemí. Publikoval v českých i zahraničních recenzovaných časopisech, je autorem několika grantových výstupů, hlavně pro Ministerstvo zahraničních věcí České republiky.

Autorovy články

Odklon Ukrajiny od Evropské unie? Spíše Rusové dotují Gazprom Odklon Ukrajiny od Evropské unie? Spíše Rusové dotují Gazprom

Dohoda mezi Ruskem a Ukrajinou o úpravě ceny zemního plynu mezi oběma zeměmi přinesla velké překvapení, obzvláště v souvislosti s protesty ukrajinské opozice v Kyjevě. Nezřídka tyto události byly interpretovány tak, že se proruský prezident Viktor Janukovyč rozhodl přivést Kyjev do područí Moskvy a zcela přetrhat vazby s Evropskou unií. Realita ovšem může být daleko prozaičtější.

SociálníMédia

investičníweb na míru

Výhody registrace:

  • Vlastní nastavení zpráv a výběr sledovaných kurzů.
  • Upozornění na exkluzivní rozhovory a videa, které mohou ovlivnit vývoj kurzů vašich investic.
  • Pravidelný týdenní bulletin s výběrem nejlepších článků a videí na Investičním webu.