Ondřej Moravanský analytik

Ondřej Moravanský

Autorovy články

Pegas Nonwovens za čtvrtý kvartál vykáže vyšší tržby i náklady, zisk klesne o 98 %! Pegas Nonwovens za čtvrtý kvartál vykáže vyšší tržby i náklady, zisk klesne o 98 %!

Za čtvrtý kvartál 2011 se kromě obvyklých vlivů cen polymerů projeví "naplno" již také zařazení nové výrobní linky v Příměticích do výroby, a tedy adekvátní navýšení tržeb a nákladů. Celkově však, nad rámec dříve firmou oznámeného zpomalení trhu koncem roku, nečekáme od výsledků větší změny v nastolených trendech. Ceny polymerů v v uplynulém čtvrtletí vykázaly mírný pokles.

Fortuna: Jak promluví loterie do výsledkového mixu? Fortuna: Jak promluví loterie do výsledkového mixu?

Očekávané výsledky Fortuny za fiskální rok 2011 budou sledovány zejména s ohledem na výsledky pokračujícího projektu loterie. U sportovního sázení nepředpokládáme v podstatě žádné zvraty v dosud nastavených trendech.

CME: Podpoří hospodářské výsledky letošní lepší sentiment na akciích CETV? CME: Podpoří hospodářské výsledky letošní lepší sentiment na akciích CETV?

Čtvrtý kvartál bývá vždy pro mediální společnosti sezónně jednoznačně nejsilnější, tržby dosahují až třetiny celkových ročních tržeb. Po lepších výsledcích za 3Q2011 společnost potvrdila předchozí výhledy hospodaření, což jsme vnímali jako zklamání. Případné lepší než odhadované výsledky (pro které je podle našeho názoru prostor) by mohly být pro akcie, které jsou stále pod tlakem, zdrojem zajímavého oživení, i když to do jisté míry v posledních týdnech již nastává. Za poslední kvartály se situace na reklamním trhu mírně zlepšovala, tržní vývoj však byl stále blízký stagnaci.

Telefónica C.R.: Kolik českých problémů zachrání Slováci? Telefónica C.R.: Kolik českých problémů zachrání Slováci?

Čtvrtý kvartál 2011 podle našich odhadů nikterak výrazně nevybočil z běhu předchozích čtvrtletí, telekomunikační trh nezaznamenal žádné velké zvraty, pokračují dříve sledované jevy. Tím hlavním je pokles výnosů v obou segmentech společnosti v ČR, který je zmírňován stále rostoucím hospodařením na Slovensku.

Akcie Pegas Nonwovens: Sázka na klidný růst ve stínu pyramid Akcie Pegas Nonwovens: Sázka na klidný růst ve stínu pyramid

Společnost Pegas Nonwovens patří ke konzervativním titulům na pražské burze. V roce 2011 byla jejím hlavním oznámením očekávaná expanze do zahraničí, konkrétně rozhodnutí o výstavbě nového výrobního závodu v Egyptě nedaleko Káhiry. Celkový objem investice do první linky o kapacitě zhruba 20 tisíc tun má dosáhnout 55 až 60 milionů eur. Výroba by se měla rozběhnout během druhé poloviny roku 2013. Pegas také získal definitivní příslib odběru produkce od významného odběratele, který byl podmínkou realizace egyptské investice.

Telefónica CR ve třetím kvartálu zvýší zisk Telefónica CR ve třetím kvartálu zvýší zisk

Uplynulé kvartály byly v obou segmentech v ČR ve znamení pokračujících poklesů výnosů, částečně vlivem poklesu cen hovorného nebo užití pevných linek, částečně vlivem regulovaného poklesu MTR. Pro tento kvartál však očekáváme mírné oživení v mobilním segmentu, zejména v oblasti hlasových služeb. To se společně s pokračující přísnou kontrolou nákladů projeví na mezikvartálním zlepšení čistého zisku. Celkově by však uplynulý kvartál neměl přinést u Telefóniky větší překvapení.

Fortuna: Sázka na sázení aneb jaké budou výsledky za třetí kvartál? Fortuna: Sázka na sázení aneb jaké budou výsledky za třetí kvartál?

Výsledky Fortuny Entertainment Group za 3. kvartál by měly potvrdit postupný růst sázkového trhu v jednotlivých zemích regionu, nicméně třetí kvartál nebývá sezónně příliš silný, navíc neproběhly žádné větší světové sportovní akce. U jednotlivých sázkových ukazatelů tak předpokládáme růst, ovšem nikoli výrazný.

CME: Výsledková sezóna začíná v Praze mediálním předkrmem CME: Výsledková sezóna začíná v Praze mediálním předkrmem

Mediální společnost CME zveřejní své výsledky za třetí kvartál ve středu 26. října před trhem. Třetí čtvrtletí patří k sezónně málo významným (méně než 20% ročních tržeb), proto budou důležitější informací spíše komentáře k celoročním výhledům. Ty však do jisté míry učinil Adrian Sarbu již minulý týden, proto zřejmě ani zde nelze čekat zásadní překvapení.

Telefónica C.R. oznámí ve středu výsledky: Čistý zisk poklesne meziročně o více než 17 % Telefónica C.R. oznámí ve středu výsledky: Čistý zisk poklesne meziročně o více než 17 %

Společnost Telefónica C.R. zveřejní své výsledky hospodaření již ve středu 27. 7. po ukončení obchodování. Ve 2Q tohoto roku podle odhadů Cyrrus pokračovaly sestupné trendy v obou hlavních segmentech, růstovou dynamiku si zachovalo hospodaření na Slovensku. Většina sledovaných položek vykázala hodnoty podobné předchozímu kvartálu, mezikvartálně nedošlo ke snížení MTR a změny v jednotlivých kategoriích výnosů jsou pouze mírné.

Pro CME bude druhý kvartál příznivý, odhaduje se meziroční růst zisku Pro CME bude druhý kvartál příznivý, odhaduje se meziroční růst zisku

Druhý kvartál roku bývá na mediálním trhu sezónně silnější než ten první. Odhadujeme, že reklamní trh během sledovaného kvartálu vykazoval známky mírného meziročního růstu. Kromě fundamentálního vývoje trhu promlouvají do hospodaření také měnové vlivy, během 2Q došlo převážně k meziročnímu posílení měn regionu CEE k dolaru, což zvyšuje dolarovou hodnotu tržeb CME.

Pegas ve čtvrtek oznámí výsledky. Zisk meziročně klesne o 12,5 % Pegas ve čtvrtek oznámí výsledky. Zisk meziročně klesne o 12,5 %

Pegas Nonwovens zveřejní své výsledky jako jedna z posledních firem pražské burzy. Hlavním faktorem v hospodaření je tradičně vývoj cen polymerů a jejich promítnutí se do nákladové a výnosové stránky. Za 1Q došlo k růstu cen surovin, meziročně o přibližně 30 %. Růst cen polymerů se vždy rychleji projeví do cen vstupů než do cen produkce, zdražení polymerů v tomto kvartálu tak vyvolalo negativní tlak na EBITDA.

Telefónica O2: Středeční výsledky potvrdí pokračující pokles tržeb i zisku Telefónica O2: Středeční výsledky potvrdí pokračující pokles tržeb i zisku

Společnost Telefónica O2 Czech Republic, a.s. zveřejní své konsolidované výsledky hospodaření dle IFRS za 3. čtvrtletí 2010 ve středu 11. listopadu 2010 po ukončení obchodování na pražské burze.

Jaká čísla ve středu oznámí Fortuna? Odhad výsledků Jaká čísla ve středu oznámí Fortuna? Odhad výsledků

Sázková společnost Fortuna oznámí výsledky svého hospodaření ve středu ráno. Čím zaujme investory nováček pražské burzy?

SociálníMédia

investičníweb na míru

Výhody registrace:

  • Vlastní nastavení zpráv a výběr sledovaných kurzů.
  • Upozornění na exkluzivní rozhovory a videa, které mohou ovlivnit vývoj kurzů vašich investic.
  • Pravidelný týdenní bulletin s výběrem nejlepších článků a videí na Investičním webu.