Penízenavíc.cz

Penízenavíc.cz

Autorovy články

Rusko: Ekonomická neznámá i příležitost, kterou investoři neprávem přehlížejí Rusko: Ekonomická neznámá i příležitost, kterou investoři neprávem přehlížejí

Rusko je dvourychlostní ekonomikou, kde firmy zaměřené na místní spotřebitelskou poptávku mohou zažívat mnohem rychlejší růst než společnosti vyvážející přírodní bohatství. Ve stejnou dobu pak akcie z odvětví s nízkým růstem mohou nabídnout příležitost vysokých dividendových výnosů blížících se 10 %. Igor Danilenko z BNP Paribas mimo jiné vysvětluje, jak na ruském trhu hledá akcie s potenciálem růstu či vysokými dividendovými výnosy.

Mark Mobius: Příležitosti spojené s komoditami Mark Mobius: Příležitosti spojené s komoditami

Inflace cen komodit je sociální a politický problém. To platí obzvlášť pro rozvíjející se trhy, kde výdaje na potraviny a energie tvoří podstatnou část příjmu spotřebitelů. Rostoucí ceny komodit zde pak mohou vést k sociálním nepokojům, které mohou vyústit v pády vlád. Kromě extrémního počasí má na rostoucí ceny komodit vliv i obrovské množství likvidity pumpované do systému centrálními bankami po celém světě.

Zeptejte se mámy, co a jak s penězi Zeptejte se mámy, co a jak s penězi

Vaše maminka sice může působit v jiném oboru než jsou finance, finanční plán pro ni může být cizím pojmem, ale na vývoji toho vašeho se nepochybně podílela. Však se jí běžte zeptat, až si přečtete tento článek.

Tohle si o dalších čtyřech letech s Obamou myslí známý investor Mark Mobius Tohle si o dalších čtyřech letech s Obamou myslí známý investor Mark Mobius

Mark Mobius je velkým býkem, pokud jde o takzvané emerging markets. Co znamená vítězství Baracka Obamy v prezidentských volbách pro mladé ekonomiky?

Vezměte si dovolenou od starostí s penězi. Sestavte si finanční plán! Vezměte si dovolenou od starostí s penězi. Sestavte si finanční plán!

Je pro vás finanční plán něčím těžko představitelným, těžce uchopitelným, uniká vám snad dokonce jeho smysl? To, že čtete tyto řádky, ale znamená, že finančnímu plánování stále dáváte šanci. To je dobře.

Jistota - základ finančního plánu Jistota - základ finančního plánu

Pravděpodobnost úspěchu vašeho finančního plánu se dá posuzovat podle toho, s jakými myšlenkami uleháte večer do postele. Chodíte spát s čistou hlavou? V tom případě máte vyhráno. Uspává vás přemítání o tom, co by vám mohly přinést následující dny? V tom případě by to chtělo změnu.

Jak se připravit na recesi? Základem je disciplína Jak se připravit na recesi? Základem je disciplína

Stále častěji jsme konfrontováni s varováním odborníků před příchodem další vlny ekonomické recese. V takovém období dochází k řadě nepříjemných ekonomických jevů, které se mohou dotknout každého z nás. zda se tato varování naplní, nelze přesně určit. Přesto bychom měli vědět, že je možné se po finanční stránce na takovou situaci připravit.

Mobius: Dvě základní obavy o ekonomický vývoj Mobius: Dvě základní obavy o ekonomický vývoj

Mark Mobius měl nedávno konferenční hovor s investory svého fondu. Otázky se lišily podle regionu původu investorů. Zatímco jedna skupina se zaměřovala na inflaci, druhé dělaly starosti potíže v oblasti státního zadlužování. Které faktory budou rozhodující podle známého investora?

SociálníMédia

investičníweb na míru

Výhody registrace:

  • Vlastní nastavení zpráv a výběr sledovaných kurzů.
  • Upozornění na exkluzivní rozhovory a videa, které mohou ovlivnit vývoj kurzů vašich investic.
  • Pravidelný týdenní bulletin s výběrem nejlepších článků a videí na Investičním webu.