Petr Žabža makléř, Patria Direct

Petr Žabža

Autorovy články

Doporučení na české akcie: Pegas a Philip Morris Doporučení na české akcie: Pegas a Philip Morris

Na pražské burze v současnosti vidíme dva velice zajímavé tituly. jejich společnými znaky jsou stabilní dividendy a odolnost proti krizi.

Akcie: Bude letos platit "Sell in May and Go Away"? Akcie: Bude letos platit "Sell in May and Go Away"?

V překladu lze známe burzovní úsloví vnímat jako doporučení prodat, nebo minimálně snížit svou expozici na finanční trhy během května a vrátit se na ně opět na konci října či na počátku listopadu. Pověra? Kdepak, empirické studie totiž jasně dokazují, že je průměrná výkonnost akciových trhů v období květen–říjen běžného roku stabilně buď negativní, nebo ani zdaleka nedosahuje ekvivalentu krátkodobých úrokových měr.

Číňané kupují víno i ropu. Umíte je investičně rozlišit? Číňané kupují víno i ropu. Umíte je investičně rozlišit?

V posledních několika měsících se po finančních trzích lavinovitě šíří mantra s názvem Čína. Pohnula se cena nějakého aktiva prudce nahoru nebo dolů a nikdo pořádně neví proč? Bude za tím nejspíše Čína. Spekuluje se na trhu o nedostatku některé průmyslové komodity? To ji Čína jistě potichu akumuluje, a recykluje tak rychle se znehodnocující dolary. Otevřelo se ve vaší ulici už třetí čínské bistro za posledního půl roku? Ne, to sem nepatří, to je náhoda.

Rychle umýt, měl jsi v ruce peníze! Rychle umýt, měl jsi v ruce peníze!

Peníze jsou neutrálním prostředkem směny, který si svou neblahou pověst nezaslouží. Jste-li průměrný obyvatel České republiky, pak víte o svých penězích méně než o svém autě. Tímto poměrně odvážným tvrzením vás nechci naštvat. Prostě je to tak.

SociálníMédia

investičníweb na míru

Výhody registrace:

  • Vlastní nastavení zpráv a výběr sledovaných kurzů.
  • Upozornění na exkluzivní rozhovory a videa, které mohou ovlivnit vývoj kurzů vašich investic.
  • Pravidelný týdenní bulletin s výběrem nejlepších článků a videí na Investičním webu.