redakce

redakce

Autorovy články

Ze světa investičních doporučení (27. února)
Které akcie si v pondělí vysloužily pozornost analytiků? Nabízíme přehled vybraných nových a upravených investičních doporučení a cílových cen.

Zdroj: Bloomberg

Povstalci pohrozili Kyjevu znárodněním černouhelných dolů
Povstalecké "lidové republiky" na východě Ukrajiny v pondělí Kyjevu pohrozily znárodněním všech donbaských černouhelných dolů. Šéf doněckých separatistů Alexandr Zacharčenko prohlásil, že přechod šachet do "právního pole" separatistů se uskuteční ke dni 1. března, pokud Kyjev nezastaví dopravní blokádu radikály obsazených území.

Zdroj: ČTK

Saúdská Aramco se chystá investovat v Malajsii sedm miliard dolarů
Saúdskoarabská státní ropná společnost Saudi Aramco se chystá investovat sedm miliard dolarů (179 miliard Kč) do rafinerského a petrochemického projektu RAPID v jižní Malajsii. Po setkání se saúdským králem Salmánem to v pondělí oznámil malajsijský premiér Najib Razak.

Zdroj: ČTK

Investorský magazín: Výhody pravidelného investování v kostce Investorský magazín: Výhody pravidelného investování v kostce

Kdo investuje pravidelně, nemusí se trápit tím, kdy přijde další obrat na trhu, kdy přesně prodávat a nakupovat. V aktuálním Investorském magazínu nabízíme manuál pravidelného investování. Dále se dozvíte tipy na zajímavé podílové fondy, podíváme se, komu v Česku nejvíce rostou platy, a na závěr si posvítíme na nepoctivé finanční poradce. Nechybí ani ekonomický kalendář na nový obchodní týden.

Bundesbank: Londýn zůstane hlavním finančním centrem Evropy
Londýn zůstane i po odchodu Británie z Evropské unie nejdůležitějším finančním centrem Evropy, třebaže část pracovních míst může ztratit. EU by rozhodnutí britských voličů neměla využívat jako záminku k trestání londýnské City, kde se finanční sektor koncentruje. Zpravodajské stanici BBC to v pondělí řekl člen vedení německé centrální banky Andreas Dombret. EU by podle něj měla k takzvanému brexitu přistupovat pragmaticky.

Zdroj: ČTK

Spotřebitelská důvěra v eurozóně v únoru klesla na -6,2 bodu
Důvěra spotřebitelů v ekonomiku společenství zemí platících eurem v únoru klesla na -6,2 bodu z -4,8 bodu v lednu. Ekonomická nálada v eurozóně se podle očekávání snížila na 108 bodů z lednových 108,2 bodu. Zlepšila se naopak důvěra průmyslových podniků v ekonomiku eurozóny. Index důvěry stoupl na 1,3 bodu z 0,8 bodu v lednu, čekalo se zlepšení na 1,2 bodu. Důvěra ve službách vzrostla na 13,8 bodu z lednových revidovaných 12,8 bodu (revidováno z 13,5 bodu; odhad: 13,5 bodu).

Zdroj: Bloomberg

Trump prý chce šetřit na ekologii a diplomacii ve prospěch armády
Donald Trump se v pondělí hodlá vložit do tvorby státního rozpočtu, napsal list The New York Times. Americký prezident má v konečném důsledku v plánu výrazně snížit investice na ochranu životního prostředí a omezit výdaje ministerstva zahraničí, aby získal prostředky na prudké zvýšení výdajů na ozbrojené síly, napsal list s odvoláním na informované činitele Bílého domu.

Zdroj: ČTK

J&T Banka: Erste Group Bank v úterý ráno oznámí další pokles provozního zisku
Rakouská finanční skupina Erste Group Bank v úterý ráno oznámí další pokles provozního zisku. Důvodem budou pokračující pozvolný pokles výnosů a růst nákladů. Odhaduje to analytik Milan Lávička z J&T Banky.

Zdroj: J&T Banka

Akciový rok 2017: Sedmička není pro trhy šťastné číslo, mnohdy ale pomůže obohatit tržní slovník Akciový rok 2017: Sedmička není pro trhy šťastné číslo, mnohdy ale pomůže obohatit tržní slovník

Historické ceny a grafy jsou na akciových trzích považovány za dobrého sluhu, ale zlého pána. Lze z nich vyčíst kdeco, ale řídit se tím při sestavování strategie nebo portfolia není nejlepší nápad. Kritéria pro sledování dat a grafů mohou být různá. Můžeme z nich například vyčíst, že roky končící sedmičkou, a zejména jejich druhá polovina, jsou na akciových trzích jednoznačně nejztrátovějším obdobím.

Asijské trhy začaly nový týden v červených číslech
Asijské akciové trhy v pondělí uzavřely v mínusu. Investoři se soustředili zejména na dění ve Spojeném království, kde se údajně britská premiérka Theresa Mayová připravuje na možnost, že skotská vláda znovu vypíše referendum o nezávislosti.

Zdroj: CNBC

Unipetrol oznámil prodloužení preventivního odstavení etylénové jednotky
Petrochemická společnost Unipetrol na konci minulého týdne informovala o prodloužení preventivního odstavení své etylénové jednotky z důvodu údržby v odhadované délce přibližně 14 dnů.

Zdroj: Unipetrol

Japonská SoftBank chce vložit 3 miliardy USD do americké WeWork
Japonská investiční skupina SoftBank Group jedná o investici do americké společnosti WeWork, která poskytuje malým, zejména technologickým firmám sdílené fyzické i virtuální pracovní prostory. Podle televize CNBC má SoftBank v úmyslu investovat přes tři miliardy dolarů (77 miliard Kč). SoftBank je známá překvapivými investicemi a v poslední době expanduje mimo své původní oblasti zájmu, což byly telekomunikace a vyspělé technologie.

Zdroj: ČTK

50 blábolů: Říká tohle váš investiční poradce? Prchejte! 50 blábolů: Říká tohle váš investiční poradce? Prchejte!

Lidé, kteří vás chtějí dotlačit k nákupu nějakého nesmyslného investičního produktu, vám namluví leccos. Většina z nich ale při námluvách používá stejné nebo podobné hlášky, díky kterým tyto špatné rádce můžete celkem snadno odhalit.

Pegas Nonwovens: Povinný odkup akcií registrovaných v Polsku skončil
Výrobce netkaných textilií Pegas Nonwovens odkoupí k 1. březnu 4,071 tisíce svých akcií, s nimiž se doposud obchodovalo na varšavské burze. Krok souvisí s plánem Pegasu na stažení svých akcií z varšavské burzy. Cena za kus byla dohodnuta na 127 zlotých.

Zdroj: Česká spořitelna

Proč je euro pod tlakem v době, kdy se evropská ekonomika nadechuje? Proč je euro pod tlakem v době, kdy se evropská ekonomika nadechuje?

Vstup do roku 2017 se evropské ekonomice vydařil. Naznačuje to řada předstihových indikátorů včetně indexů nákupních manažerů (PMI), které měří náladu v průmyslových firmách a v sektoru služeb. Euro vůči dolaru se ale potácí na dohled často skloňované parity.

Fúze burzovních společností LSE a Deutsche Börse je v ohrožení
Londýnská akciová burza London Stock Exchange (LSE) považuje za nepravděpodobné, že Evropská komise schválí její spojení s německou burzovní společností Deutsche Börse. LSE totiž nehodlá přistoupit na požadovaný prodej většinového podílu v jedné ze svých divizí. Informovala o tom firma. LSE a Deutsche Börse se na fúzi v hodnotě kolem 29 miliard eur dohodly zhruba před rokem.

Zdroj: ČTK

SociálníMédia

investičníweb na míru

Výhody registrace:

  • Vlastní nastavení zpráv a výběr sledovaných kurzů.
  • Upozornění na exkluzivní rozhovory a videa, které mohou ovlivnit vývoj kurzů vašich investic.
  • Pravidelný týdenní bulletin s výběrem nejlepších článků a videí na Investičním webu.