redakce

redakce

Autorovy články

Více než polovina podniků v Maďarsku čelí nedostatku pracovníků
Více než polovina podniků v Maďarsku není kvůli nedostatku pracovníků schopna zaplnit volná pracovní místa. Vyplývá to z průzkumu personální společnosti ManpowerGroup. Na problémy s nedostatkem potřebných zaměstnanců si v poslední době firmy stěžují také v dalších východoevropských zemích, včetně České republiky. Přispívá k tomu odliv pracovních sil do západní Evropy.

Zdroj: ČTK

EK vyšetřuje sdílení sítí mezi českými operátory O2 a T-Mobile
Evropská komise začala vyšetřovat dohodu o sdílení mobilních sítí mezi českými operátory O2 Czech Republic a T-Mobile Czech Republic. Antimonopolní orgán EU prozkoumá, zda spolupráce neomezuje hospodářskou soutěž a nepoškozuje inovaci. Komise to oznámila v úterní tiskové zprávě.

Zdroj: ČTK

Čas, nebo peníze: Co si vyberete? Čas, nebo peníze: Co si vyberete?

Je důležitější čas, nebo peníze? Přijde na to, v jaké jste zrovna situaci. Pokud plánujete dovolenou na pláži, určitě si raději trochu připlatíte, abyste mohli letět přímým spojem a užívat si slunce o den déle. Někdy je ale rozhodování o dost složitější.

Na pobočkách ČS vybralo 1480 klientů ERB bank 1,86 miliardy Kč
Na vybraných pobočkách České spořitelny vybralo od minulého čtvrtka do dnešních 10.30 peníze 1480 klientů ERB bank, kteří si vyzvedli 1,864 miliardy Kč, tedy více než 52 procent všech peněz určených k výplatě. Zbývá vyplatit ještě zhruba 3900 klientů.

Zdroj: ČTK

O spojení exportní banky ČEB a EGAP rozhodne až příští vláda
Rozhodnutí o propojení státní České exportní banky a Státní Exportní garanční a pojišťovací společnosti (EGAP) nechá kabinet Bohuslava Sobotky na příští vládě. Nynější administrativa už to nestihne, protože na propojení institucí není shoda a není ani připraven zákon o exportním financování nutný pro změnu.

Zdroj: ČTK

Babiš: Rozpočet letos skončí v přebytku, bude to nejlepší výsledek
Státní rozpočet letos skončí v přebytku. Jeho výsledek bude nejlepší za dobu existence České republiky. Zároveň poklesne státní dluh. Důvodem je především lepší výběr daní, tvrdí ministr financí Andrej Babiš.

Zdroj: ČTK

John Hussman: Z trhu může brzy zmizet deset bilionů dolarů, zažíváme ticho před bouří John Hussman: Z trhu může brzy zmizet deset bilionů dolarů, zažíváme ticho před bouří

Americký akciový trh (měřeno širokým indexem NYSE Composite) se od poloviny roku 2014 prakticky nikam neposunul, byť technicky americké akcie nadále pokračují v býčím trendu. Před několika týdny ale došlo k zásadní změně, neutrální výhled v USA přešel v silně negativní nastavení.

Německé podnikatelské klima je v říjnu nejlepší za posledních 30 měsíců
Index přiznivosti německého podnikatelského klimatu podle ústavu Ifo dosáhl v říjnu hodnoty 110,5 bodu, nejvyšší od jara loňského roku. Očekávalo se přitom, že si index podrží zářijovou hodnotu 109,5 bodu. Odhady překonaly i index očekávání, jenž dosáhl hodnoty 106,1 bodu (září: 104,5 b., odhad: 104,5 b.) a index současných podmínek se 115 body (září: 114,7 b., odhad: 114,9b.).

Zdroj: Reuters

ESM schválil vyplacení 2,8 miliardy eur z úvěrové pomoci Řecku
Vedení Evropského stabilizačního mechanismu v úterý schválilo vyplacení 2,8 miliardy eur ze záchranného programu pro Řecko. Částka představuje zbytek druhé tranše dohodnuté úvěrové pomoci, uvedl ESM v tiskové zprávě.

Zdroj: ČTK

Asijské akcie v úterý obchodovaly smíšeně, Kospi po slabším 3Q jihokorejské ekonomiky poklesl
Asijské akciové trhy se během úterního obchodování neshodly na směru, když nejvýraznější událostí bylo zveřejnění jihokorejských makroekonomických údajů. Růst HDP byl ve třetím čtvrtletí slabší, když tamní ekonomiku táhly dolů probémy jednotlivých velkých firem (Hyundai, Samsung). Index Kospi v reakci na to poklesl o více než 10 bodů (0,52 %).

Zdroj: CNBC

ČEZ: Čína prý chce rozšířit Dukovany bez výběrového řízení, Mládek to vylučuje
Čína chce postavit nový blok v jaderné elektrárně Dukovany a po české vládě požaduje slib, že zakázku dostane některá z čínských firem bez výběrového řízení. Podle ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka je to nepřijatelné.

Zdroj: J&T Banka

Pražská burza v úvodu úterní seance stoupala
Index pražské burzy PX si v úterý ráno připsal 0,76 % své hodnoty, když stoupl na 935,36 bodu. Po oznámení hospodářských výsledků za třetí kvartál šly nejvíce nahoru akcie mediální firmy CME (v prvních minutách obchodování si připsaly 2,40 %), naopak akcie telekomunikačního operátora O2 C. R. nejvíce ztrácely (-2,85 %).

Zdroj: pse.cz

SociálníMédia

investičníweb na míru

Výhody registrace:

  • Vlastní nastavení zpráv a výběr sledovaných kurzů.
  • Upozornění na exkluzivní rozhovory a videa, které mohou ovlivnit vývoj kurzů vašich investic.
  • Pravidelný týdenní bulletin s výběrem nejlepších článků a videí na Investičním webu.