Tomáš Matuška analytik, BH Securities

Tomáš Matuška

Autorovy články

Erste Group: Růst ceny akcií v posledních dnech předběhl ekonomický fundament (spekulace na pokles) Erste Group: Růst ceny akcií v posledních dnech předběhl ekonomický fundament (spekulace na pokles)

Aktuální krátkodobá spekulace na pokles akcií Erste Group. Aktuální cena 465 Kč, vstupní pásmo 462 až 472 Kč, stop-loss 488 Kč, cílová cena 434 Kč. Pozici doporučujeme držet do poloviny října.

Telefónica C.R.: Nákupní tip na dividendovou stálici pražské burzy Telefónica C.R.: Nákupní tip na dividendovou stálici pražské burzy

Akcie společnosti Telefónica ČR se opět ocitají pod prodejním tlakem, který posunul jejich cenu až na spodní okraj střednědobé trendové linie, kde jsme již několikrát připomínali eventualitu otevření dlouhé pozice. Akcie vyrostly po zveřejnění výsledků za rok 2011 až nad 400 Kč, v těchto dnech se těsně před valnou hromadou společnosti dostávají k úrovni silné podpory, za kterou považujeme 370 Kč. Z pohledu na hospodaření firmy a s přihlédnutím ke stabilním výplatám části zisku akcionářům se domníváme, že i za předpokladu přetrvání mírně negativní nálady na globálních trzích mají akcie Telefóniky šanci nejen udržet současnou cenu.

Spekulovat se dá i na ČEZ! Spekulovat se dá i na ČEZ!

Akcie společnosti ČEZ podléhaly v roce 2011 vysoké volatilitě, když se v září jejich cena krátce propadla dokonce pod hranici 700 Kč. Poté následoval rychlý návrat na úroveň 750 Kč, v jejímž okolí cena oscilovala po zbytek roku. Od začátku ledna se hladina 750 Kč ukázala jako silná podpora. Pásmo vývoje trendové linie na grafu znázorňuje rostoucí převahu vzestupných signálů, jež budou ze současných úrovní technicky velmi pravděpodobně znamenat další impulz k růstu ceny.

Telefónika C.R.: Příjemné koření lednového efektu Telefónika C.R.: Příjemné koření lednového efektu

Akcie společnosti Telefónica C.R. po celý rok 2011 úspěšně odolávaly negativním tržním vlivům a jako jeden z mála titulů na BCPP uzavírají tento rok se solidním ziskem (po započtení dividendy). Firma má navíc všechny předpoklady pro dosažení kvalitních hospodářských výsledků i v posledním čtvrtletí 2011, které se mohou kladně promítnout v dalším cenovém vývoji. S ohledem na částečné uklidnění situace na globálních akciových trzích a působení tzv. lednového efektu očekáváme zvýšený zájem o akcie Telefóniky také začátkem roku 2012.

SociálníMédia

investičníweb na míru

Výhody registrace:

  • Vlastní nastavení zpráv a výběr sledovaných kurzů.
  • Upozornění na exkluzivní rozhovory a videa, které mohou ovlivnit vývoj kurzů vašich investic.
  • Pravidelný týdenní bulletin s výběrem nejlepších článků a videí na Investičním webu.