Tomáš Menčík analytik, CYRRUS

Tomáš Menčík

Autorovy články

Duben jako klíč k řešení ropného rébusu? Možná, naděje ale mohou vzít rychle zasvé Duben jako klíč k řešení ropného rébusu? Možná, naděje ale mohou vzít rychle zasvé

Spanilá jízda cen ropy z 26 na zhruba 40 USD za barel dostala menší trhlinu. Zatím menší. Jak velká nakonec bude, se ukáže možná již v dubnu.

Telefónica C.R.: Za třetí čtvrtletí se čeká další pokles, ale dařilo se na Slovensku. V centru pozornosti dividenda a odkup akcií Telefónica C.R.: Za třetí čtvrtletí se čeká další pokles, ale dařilo se na Slovensku. V centru pozornosti dividenda a odkup akcií

Také ve 3. čtvrtletí čelila Telefónica C.R. silné konkurenci vzhledem k vysoké saturaci telefonního trhu. Podle našeho názoru se nezmírnilo meziroční tempo poklesu tržeb, když po poklesu o 2,4 % ve druhém čtvrtletí očekáváme v uplynulém čtvrtletí propad o 3,2 % (konsenzus -3,5 %). Snížení tržeb očekáváme jak v pevném segmentu (-6,4 % meziročně), tak i v mobilním segmentu (-5,5 %). Naopak stále silný růst tržeb (+32,3 %) predikujeme na Slovensku.

CME: Třetí kvartál zřejmě nebude světlem na konci tunelu CME: Třetí kvartál zřejmě nebude světlem na konci tunelu

Třetí čtvrtletí bývá pro hospodaření CME tradičně nejhorší. Z tohoto trendu podle našeho názoru nevybočí ani výsledky za 3Q2012. Zhoršující se makroekonomické prostředí v Evropě včetně všech hlavních trhů CME a špatná výsledková sezóna v USA, která je pravděpodobně předzvěstí horších výsledků i evropských firem, nedává firmě mnoho prostoru pro zlepšení hospodaření ani výhledů na příští rok.

CME: Výsledky jsou ve stínu aktivit Time Warner tématem číslo dvě, silný dolar je navíc sráží dolů CME: Výsledky jsou ve stínu aktivit Time Warner tématem číslo dvě, silný dolar je navíc sráží dolů

Druhé čtvrtletí bývá tradičně pro mediální společnost CME silnější než to první. Nicméně prohlubující se evropská dluhová krize, která působí na zadavatele reklamy, je důvodem našeho sníženého optimismu, což se netýká pouze druhého kvartálu, ale i zbytku roku. Stejně tak posilující americký dolar má a bude mít negativní vliv na tržby, když v našem modelu predikujeme další oslabení středoevropských měn vůči USD po zbytek roku.

Jaké výsledky ve středu čekat od české Telefóniky? Jaké výsledky ve středu čekat od české Telefóniky?

Ani ve druhém kvartálu 2012 se situace v hospodaření Telefóniky C.R. příliš nezměnila. Kombinace nepříznivých faktorů, jako jsou vysoká saturace trhu, tuhé konkurenční prostředí a zpomalující ekonomický růst, nadále nepříznivě ovlivňují výnosy i marže.

Telefónica ve čtvrtek odhalí výsledky za první kvartál. Co na investory číhá pod sladkou dividendovou polevou? Telefónica ve čtvrtek odhalí výsledky za první kvartál. Co na investory číhá pod sladkou dividendovou polevou?

První kvartál podle našich odhadů nevybočil z klesajícího trendu na straně výnosů z podnikání. Kombinace nepříznivých faktorů, jako jsou vysoká saturace trhu, tuhé konkurenční prostředí a zpomalující ekonomický růst, nadále nepříznivě ovlivňují výnosy i marže.

Nejčtenějšíčlánky

SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Co letos čekat od světových akcií podle expertů z Franklin Templeton Investments?

SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Co letos čekat od světových akcií podle expertů z Franklin Templeton Investments?

Akciová rally, která přišla po listopadových prezidentských volbách v USA, na začátku letošního roku výrazně zbrzdila. Mají se investoři obávat, že po prudkém růstu cen akcií v zámoří přijde stejně strmý propad? A jak se zvýšená politická nejistota ve světě a další faktory promítnou do cen akcií na dalších rozvinutých a rozvíjejících se trzích?

| redakce

Hledáte bezpečnou cestu k prohře na trzích? Tohle je ona, říká muž s 490 miliardami USD pod palcem

Hledáte bezpečnou cestu k prohře na trzích? Tohle je ona, říká muž s 490 miliardami USD pod palcem

Průměrný drobný investor se po poslední globální finanční krizi sotva vzpamatoval. Po propadu cen celé řady aktiv v čele s akciemi o desítky procent zůstala velká nedůvěra, kterou se navzdory snaze centrálních bank a politiků nikdy nepodařilo docela zažehnat. Řada investorů proto i v době, kdy hotovost nebo pevně úročená aktiva nic moc nevynášely, odmítala přesedlat na větší riziko.

| redakce

SociálníMédia

investičníweb na míru

Výhody registrace:

  • Vlastní nastavení zpráv a výběr sledovaných kurzů.
  • Upozornění na exkluzivní rozhovory a videa, které mohou ovlivnit vývoj kurzů vašich investic.
  • Pravidelný týdenní bulletin s výběrem nejlepších článků a videí na Investičním webu.