Tomáš Rojík technický analytik

Tomáš Rojík

Autorovy články

KIT Digital: Vydělejte na technologickém titulu, než se rozloučí s parketem pražské burzy KIT Digital: Vydělejte na technologickém titulu, než se rozloučí s parketem pražské burzy

Akcie společnosti KIT Digital se nachází v dolním pásmu dlouhodobého postranního vývoje, kdy dolní hranice kanálu vychází u cen okolo 8,5 USD. Stop-loss doporučujeme pod 8,35 USD.

Erste, ČEZ, Telefónica a spol.: Výhled českých akcií pohledem technické analýzy Erste, ČEZ, Telefónica a spol.: Výhled českých akcií pohledem technické analýzy

Index PX našel svou podporu okolo úrovně 840 bodů. Přes poslední růst zůstává v posledně avizovaném pásmu 870 až 965 bodů. Byla zdolána první rezistence 900 bodů, což otevřelo prostor atakovat horní hranici zmíněného pásma. Tato rezistence však pravděpodobně bude po nějaký čas fungovat a mohla by index PX odrazit do výsledného postranního pohybu.

Budou příští měsíce patřit americkým, nebo spíše německým akciím? Budou příští měsíce patřit americkým, nebo spíše německým akciím?

Pohled technické analýzy na americké a německé akcie. V přiložených grafech jednotlivých indexů jsou určité podobnosti, ale i malé rozdíly. Při bližším zkoumání je velmi podobný průběh krize 2008 jak na indexu DAX, tak na indexu S&P 500. Oba indexy se propadly během roku 2008 a na začátku roku 2009 o více než 50 %.

Udrží americká ropa 100dolarovou laťku? A bude pokračovat mnohaletý zlatý býčí závod? Udrží americká ropa 100dolarovou laťku? A bude pokračovat mnohaletý zlatý býčí závod?

Technický pohled na vývoj cen americké ropy a zlata na začátku roku 2012.

Americké akcie začínají rok sympaticky. Chytí se také pražská burza? Americké akcie začínají rok sympaticky. Chytí se také pražská burza?

Pohled technické analýzy na indexy amerických (S&P 500) a českých (PX) akcií.

Goldman Sachs: Nákupní příležitost, která se nemusí opakovat Goldman Sachs: Nákupní příležitost, která se nemusí opakovat

Společnost Goldman Sachs je světová investiční banka poskytující klientům širokou škálu bankovní služeb. Operuje ve třech hlavních segmentech: investiční bankovnictví, služby institucionálním klientům a management investic a úvěrů. Tradiční autor investičních doporučení se ovšem sám na burze pohybuje na úrovních, které mohou znamenat dlouhodobou nákupní příležitost.

FedEx: Po skvělých výsledcích prostor pro pokles? FedEx: Po skvělých výsledcích prostor pro pokles?

Akcie společnosti FedEx jsou u teoretické rezistence, kde by se mohl kurz obracet. Nejedná se o příliš silný signál, negativní vývoj z konce uplynulého týdne by ještě musel být potvrzen. Signál se tak může poměrně rychle vyrušit. Teoreticky by prostor pro zisk měl být přibližně k $78. Vstup do pozice doporučuji ideálně po proražení lokálního minima páteční obchodní seance, které bylo 83,92 USD.

Dolar a S&P 500: Opačné strany téže mince? Dolar a S&P 500: Opačné strany téže mince?

Index S&P 500 je pod hranicí 1 270 bodů (5. 12). První teoretická záchytná meta byla 1250, která byla v pátek intradenně překonána, další případnou metou je právě 1 270. Po silně růstovém týdnu se otevřel prostor pro korekci. Americký dolar v páru s eurem reaguje na čísla z americké ekonomiky i na vývoj evropské dluhové krize. V uplynulém týdnu obrátil v souladu s obratem akciových a dostal se na rezistenci 1,3500. Tato hladina je prozatím jen krátkodobě překračována, aktuálně vypadá situace na reverzní obrat a návrat EUR pod prodejní tlak.

PX: Dokáže pražská burza dohnat Evropu? PX: Dokáže pražská burza dohnat Evropu?

Index PX je absolutně v pozadí dění. Porovnání s indexem DAX nebo S&P 500 ukazuje velké zaostávání BCPP. Otázkou je, zda se jedná o skrytou příležitost, nebo zda je lepší se soustředit na trhy, které pozitivní náladu dovedou lépe odrážet. Technicky je na indexu PX několik rezistencí (870 a 965 bodů). I minimum u 837 bylo o něco nižší než předchozí lokální dno, což PX negativně odlišuje od vyspělých trhů.

Zlato i ropa mohou růst i v dalších týdnech Zlato i ropa mohou růst i v dalších týdnech

Kurz ropy se odrazil od pásma podpory a zdolal technické rezistence u 90 a 94,50. Růst nad 103,37 může přinést další pokračování růstu až o dalších 10 USD. U zlata je situace pro příští týdny také zajímavá - pozvolný růst, který pokračuje od 1600 USD za unci, ukazuje, že se zlato vrátilo do dříve platného růstového kanálu. Nyní je po poslední lokální korekci kurz přibližně v polovině, a tak je zlato na rozcestí.

Akciový tip: Vsaďte na stálici automobilového průmyslu Akciový tip: Vsaďte na stálici automobilového průmyslu

Akcie společnosti Ford jsou na zajímavé technické úrovni. Aktuální situace by mohla nabídnout potenciální místo vstupu do long pozice. Akcie jsou nyní u zóny podpory, kde by se mohl kurz stabilizovat. Detail grafu dokonce naznačuje možný potenciální obrat, mohl by tedy signalizovat odraz od úrovně zhruba 10 USD.

Akcie Komerční banky mohou posílit až k 3 750 Kč Akcie Komerční banky mohou posílit až k 3 750 Kč

Komerční banka má nyní podporu na hranici 3 000 Kč. Na tuto hranici vychází konsolidační rozsah pohybů po formaci dna u 2 900 Kč. nedávno jsem avizoval pokles až na 3 200 Kč. To se stalo. Nyní je tak KB na zajímavé technické hranici. Pokud by tuto úroveň udržela, tak se může opět při dobrém sentimentu zvednout nad 3 500 Kč až pod 3 750 Kč.

Americké akcie čeká přešlapování na místě, rezistence i support jsou silné Americké akcie čeká přešlapování na místě, rezistence i support jsou silné

Index S&P 500 se po avizovaném fake přesahu 1 100 bodů odrazil vzhůru a celý měsíc rostl až k rezistenci u 1 225. Tu prorazil a nyní již testoval jako hladinu podpory. Aktuálně se index S&P 500 pohybuje okolo 1 250 bodů, kde se dá očekávat přešlapování, když růst zastavily rezistence u 1 260 a téměř 1 300. Klíčovou podporou před poklesem je nyní 1 225 bodů a jako rezistence je významné poslední lokální maximum pod 1 300 body.

Jak zklamat výsledky, ale získat LONG doporučení? Jak zklamat výsledky, ale získat LONG doporučení?

Akcie společnosti Alcoa jsou v technicky zajímavé situaci a mohou před sebou mít zajímavý pohyb, a to i přes poslední růst od svých lokálních minim. Situace na titulu se stabilizovala a z technického hlediska se může jednat o přešlapování zhruba v polovině růstu od minim. Proto bych doporučoval vpásmu 9,80 až 10,30 long pozici s roční sílovou cenou 16,40 USD.

Burza Praha: Výhled ČEZu, Erste a Komerční banky podle technické analýzy Burza Praha: Výhled ČEZu, Erste a Komerční banky podle technické analýzy

Pohled na pražskou burzu očima technické analýzy. Zažijí ČEZ nebo bankovní tituly renesanci?

Poslední možnost vydělat na této akcii? Poslední možnost vydělat na této akcii?

Společnost Research In Motion vyrábí a prodává mobilní telefony BlackBerry a tablety a provozuje služby jako BlackBerry Enterprise Server nebo Blackberry Internet Service pro uživatele Blackberry, kteří tak získávají šifrované spojení svého chytrého telefonu se světem. Akcie jsou dlouhodobě pod tlakem.

Kupte si tržní hvězdu! Kupte si tržní hvězdu!

Akcie společnosti Apple jsou nyní krátkodobě pod tlakem. Rozhodně nejsem zastáncem pokračování růstového trendu o dalších několik stovek dolarů, nicméně aktuální pokles představuje příležitost pro nákup na hranici růstového trendu, kdy by mohlo dojít ještě k jedné růstové vlně na horní hranici trendového kanálu.

SociálníMédia

investičníweb na míru

Výhody registrace:

  • Vlastní nastavení zpráv a výběr sledovaných kurzů.
  • Upozornění na exkluzivní rozhovory a videa, které mohou ovlivnit vývoj kurzů vašich investic.
  • Pravidelný týdenní bulletin s výběrem nejlepších článků a videí na Investičním webu.