|

Zapomeňte na 3,50 Kč, cena akcií NWR zamíří po zředění k 0,65 Kč

19. 8. 2014 09:00

Zapomeňte na 3,50 Kč, cena akcií NWR zamíří po zředění k 0,65 Kč

Ve čtvrtek zveřejní výsledky hospodaření za druhé čtvrtletí uhelná společnost NWR. O tom, že se ve spojení s mimořádnou valnou hromadou, která proběhne již ve středu, bude jednat o možná vůbec nejdůležitější událost za dobu existence této společnosti, hovořil moderátor Petr Novotný v pořadu Investice ZET s hlavním akciovým analytikem České spořitelny Petrem Bártkem. První otázka byla nasnadě: Na co se mohou těšit držitelé dluhopisů NWR?

Výsledková sezóna NWR Akcie ČR

Z OBSAHU

  • Těžba v Dole Paskov, který NWR ovládá, bude po dohodě státu a OKD pokračovat do konce roku 2017. Důl Paskov má oproti dalším dolům OKD minimálně o polovinu vyšší náklady, což je pro společnost dlouhodobě neudržitelný stav.
  • NWR vydá po plánované restrukturalizaci 6,5 miliardy nových akcií, v důsledku čehož dojde k naředění podílů stávajících akcionářů, kteří o nové cenné papíry neprojeví zájem. Očekává se, že cena akcií NWR spadne po vydání nových cenných papírů ze současných 3,50 Kč na zhruba 0,65 Kč.
  • Ratingová agentura Standard & Poor's společnost NWR z důvodu nezaplacení úroků z nezajištěných dluhopisů zařadila do pásma selektivní platební neschopnosti.
Zdroj: Rádio BBC (Rádio Zet)