|

Výhled na nový obchodní týden: Zasedá ECB, v Praze reportují své výsledky Fortuna a Stock Spirits

4. 3. 2016 16:30

Výhled na nový obchodní týden: Zasedá ECB, v Praze reportují své výsledky Fortuna a Stock…

Následují týden bude ostře sledované zasedání ECB, od kterého řada expertů - již kvůli deflaci, ve které se eurozóna nachází - očekává snížení depozitní sazby hlouběji do mínusu, spekulanti doufají v ještě výraznější změnu měnové politiky. V Česku i Evropě vyjde řada důležitých makrodat v čele s inflací. Na pražské burze stejně jako v západní Evropě pokračuje výsledková sezóna, čísla zveřejní Fortuna a Stock Spirits. Události druhého březnového týdne shrnuje Renáta Ďurčová, analytička z České spořitelny.

Investiční a ekonomický výhled Evropská ekonomika Česká ekonomika ECB Fortuna Stock Spirits Výsledková sezóna Analytici ČS Renáta Ďurčová

Z OBSAHU

  • Ve čtvrtek 10. března zasedá rada ECB, která bude jednat o nastavení měnové politiky. Čeká se další snížení depozitní sazby, možné je i její rozdělení na více sazeb. Rozšíření programu odkupu aktiv bude záviset na názoru Německa, které je prozatím vůči tomuto kroku skeptické.
  • V případě Fortuny očekáváme, že firma potvrdí horní hranici svého nového výhledu. Prostor pro dividendu je ale omezený.
  • Stock Spirits by měla dále aktualizovat svou korporátní strategii.