|

Michal Šnobr (J&T Banka): Plány Evropy s obnovitelnými zdroji jsou nerealistické, po německých volbách může v sektoru přijít zásadní zlom

27. 1. 2017 07:00

Michal Šnobr (J&T Banka): Plány Evropy s obnovitelnými zdroji jsou nerealistické, po…

V energetice slyšíme v posledních letech řadu zajímavých vizí, jejich naplňování je ale výrazně pomalejší, než jaké se předpokládalo. Pro celý evropský energetický sektor mohou být klíčovým momentem německé parlamentní volby letos na podzim, říká v rozhovoru pro Investorský magazín analytik a investor Michal Šnobr. Na úvod se zamyslel nad účinností úspor v evropské energetice.

Energetika Ekologie Emisní povolenky Investorský magazín Německo Životní prostředí

Z OBSAHU

  • Úspory jsou jednou z cest k vyšší energetické účinnosti. Díky nižší spotřebě může vzrůst podíl obnovitelných zdrojů energie. Problémem je rychlost zavádění nových technologií, v posledních letech například baterií.
  • Vedle technologického pokroku je potřeba dokázat motivovat zákazníka k ekologičtějšímu (úspornějšímu) přístupu.
  • Plán na zvýšení podílu obnovitelných zdrojů na výrobě energie v Evropě do roku 2020 na polovinu je zcela nerealistický.
  • Německé volby na podzim 2017 budou velice důležité. Německé plány na snižování emisí totiž nejsou naplňovány v rozsahu, který si administrativa vytyčila. Od roku 2009 emisí v Německu prakticky neubývá.