US MARKETOtevírá za: 12 h 46 m
DOW JONES-0,29 %
NASDAQ+0,00 %
S&P 500-0,07 %
META+2,60 %
TSLA+6,75 %
AAPL+1,02 %

Strnadova CSG kupuje startupový produkt smARtoo pro vývoj servisu na dálku

Průmyslově-technologická skupina CSG podnikatele Michala Strnada kupuje prostřednictvím své divize CSG Aerospace startupový produkt smARtoo, který chce využít při vývoji služby pro servis na dálku. Na vývoji se bude podílet společnost Pocket Virtuality, která je součástí divize už víc než rok. Cílem je použít pokročilé technologie jako rozšířenou realitu nebo umělou inteligenci ke zjednodušení a zefektivnění práce servisních techniků. Na zprávu CSG na jejím webu ve středu upozornil deník e15. Cenu transakce CSG neuvedla.

"Produkt, který spojuje rozšířenou realitu s prvky strojového učení, bude mít široké uplatnění a zástupci Pocket Virtuality se s ním netají globálními ambicemi," uvedla firma. Produkt nejprve zpřístupní na českém a slovenském trhu, později také v jiných zemích přes tamní partnery firmy i přes obchody s aplikacemi jako Google Play, Apple Store a Microsoft Store. "Nyní jsme ve fázi, kdy máme produkt téměř hotový pro umístění na trh. Podle našeho průzkumu má značný potenciál a plánujeme proto, že v roce 2028 bychom s naším řešením mohli generovat obrat ve výši 250 milionů korun ročně," uvedl generální ředitel Pocket Virtuality Bohuslav Paule.

Na vzdáleném servisu bude moct s použitím vyvíjené softwarové služby pracovat i méně kvalifikovaný pracovník, kterého bude díky rozšířené realitě na dálku vést zkušený kolega, aniž se bude muset přesouvat do místa opravy. Služba bude fungovat i na běžných mobilních telefonech nebo tabletech. Vzhledem ke globálním ambicím pracují vývojáři na jazykovém překladači, který umožní vzájemnou hlasovou komunikaci pracovníků mluvících různými jazyky.

Technologická společnost Pocket Virtuality byla založena v roce 2017, součástí CSG Aerospace je od loňska. Vyvíjí softwarové nástroje pro využití v průmyslu s prvky rozšířené reality. Její produkt, který umožňuje vzdálenou technickou spolupráci v prostorovém skenu prostředí, využívají například Škoda Auto nebo Škoda JS.

CSG je globálně působící holding. Hlavní výrobní podniky má v Česku, na Slovensku, ve Španělsku, v Itálii, Indii, Velké Británii a v USA. Zaměřuje se na strojírenství, automobilový, železniční, letecký a obranný průmysl. Součástí skupiny jsou například automobilka Tatra Trucks, výrobce malorážové munice Fiocchi nebo český výrobce radarů Eldis. V podnicích holdingu CSG a propojených firmách pracuje více než 10 000 lidí. Divize CSG Aerospace vyvíjí a vyrábí radary, systémy řízení letového provozu, systémy protivzdušné obrany a zajišťuje servis letecké techniky.

Zdroj: ČTK

Česká republikaFúze a akviziceTechnologieUmělá inteligence (AI)
Sdílejte:

Nenechte si ujít

Nahoru, nebo dolů #12: Jádro a emise jako never ending story

Nahoru, nebo dolů #12: Jádro a emise jako never ending story

13. 5.-Michaela Nováková, Vendula Pokorná
Česká republika