Petr Novotný (Investiční web): Akcie za sebou mají skvělé pololetí, stále více expertů ale nabádá k opatrnosti
Středeční streamy patří na Investičním webu konkrétním investičním nápadům, tentokrát ale šéfredaktor Investičního webu Petr Novotný shrne dění prvního pololetí a přidá vybrané tržní výhledy na zbylých šest měsíců letošního roku. Ptát se můžete i vy, a to přímo v chatu na YouTube, nebo e-mailem na redakce@investicniweb.cz.
Co zaznělo:
- Americký akciový index S&P 500 za sebou má druhé nejlepší první pololetí od roku 1998. Dařilo se akciím, ale zároveň i komoditám, což není obvyklé. Akciové valuační ukazatele jsou vysoko, což se odráží v diskuzích o možné korekci.
- Stratég JPMorgan Chase Marko Kolanovic předpokládá, že delta mutace koronaviru nebude mít na rozvinutých trzích takové dopady jako předchozí vlny pandemie.
- Index černých labutí Skew je na extrémní úrovni, i ten tak investorům radí velkou opatrnost.
- Na straně medvědů jsou dnes mimo jiné Lance Roberts, Michael Burry, Gary Shilling, Robert Kiyosaki, Jeremy Grantham, Jeffrey Gundlach nebo Stanley Druckenmiller.
- Hypotéky jsou dnes podle Petra Novotného zajímavé díky nízkým úrokovým sazbám. Vlastní bydlení podle něj nelze vnímat čistě jako investici, ale v době nízkých sazeb může být jeho pořízení dobrým krokem.
Aktuality
14. 5. | 16:24