US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+0,62 %
NASDAQ+0,65 %
DOW JONES+0,99 %
PX+0,10 %
ČEZ+1,12 %
NVIDIA-2,37 %

Pavel Hadroušek (Fio banka): Z rozvoje umělé inteligence bude těžit řada sektorů, i těch hodnotových. Akcie Nvidie může potkat osud Tesly, dlouhodobá maxima vyhlížím ještě letos

Redakce IW
Redakce IW
27. 5. 2024 | 9:30
Akcie ČR

Pondělní dopoledne patří na Investičním webu expertním tržním výhledům. Tentokrát s Pavlem Hadrouškem, makléřem z Fio banky, a šéfredaktorem Investičního webu Petrem Novotným. Ptát se můžete i vy, a to přímo v chatu na YouTube nebo e-mailem na redakce@investicniweb.cz.

Co zaznělo:

  • Uplynulý týden uzavřel americký akciový index na zelené nule, trh zvládl díky silným výsledkům Nvidie i silná vyjádření z Fedu na adresu pravděpodobného pozdějšího snižování sazeb.
  • Hadroušek: Akcie Nvidie podle mě letos stanoví maxima na několik dalších let. Vidím jistou analogii s cennými papíry Tesly.
  • Hadroušek: Nechci znít jako velký medvěd, na trhu je řada zajímavých investic, které v posledních měsících "fungují". Příkladem jsou čínské akcie, ale třeba i zlato.
  • Hadroušek: Stále věřím hodnotovým titulům. Boom umělé inteligence nepodporuje pouze sektory technologické, k rozvoji datových center jsou například potřeba i mnohé komodity a velké množství energie.
  • Hadroušek: Akcie Intelu jsou levné, což má své důvody. Dlouhodobě by ale firma mohla situaci zvládnout a její akcie by mohly potvrdit svůj hodnotový charakter.
  • Hadroušek: S umělou inteligencí je obecně spojeno i téma potřeby infrastruktury. Například různé telekomunikační firmy z ní mohou postupně těžit.
Akcie ČRAkciové tipyAmerické akcieBurzovní almanachExpertní tržní výhledyInvestiční tipyRozhovorSvětové akcie
Sdílejte:

Nenechte si ujít

Největší investiční lekce do roku 2026: Co doporučují odborníci?

Největší investiční lekce do roku 2026: Co doporučují odborníci?

2. 1.-Michaela Nováková, Vendula Pokorná
Výhled na rok 2026