US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,25 %
NASDAQ+0,03 %
S&P 500+0,10 %
ČEZ+0,08 %
KB-1,15 %
Erste+0,50 %

Pražské burze se v pondělí nedařilo, index PX klesl o 0,35 %

Pražská burza zahájila nový týden poklesem. Index PX oslabil o 0,35 procenta na 1 071,71 bodu. Dolů ho táhly především akcie Avastu a Komerční banky. Výraznějšímu poklesu indexu bránil hlavně ČEZ. 

Redakce IW
Redakce IW
11. 1. 2021 | 16:50
Akcie ČR

Z tuctu emisí ovlivňujících hodnotu indexu PX polovina uzavřela obchodování se ziskem. Nejlépe si vedly akcie České zbrojovky, které posílily o deset procent na 330 Kč. Podle makléře Fio banky Josefa Dudka tak reagovaly na pokrok v jednáních o převzetí amerického výrobce zbraní Colt. Analytik Petr Bártek z České spořitelny ale hovoří spíše o opožděné reakci trhu na pokračující silnou poptávku a sociální nepokoje na hlavním trhu CZG v USA, stejně jako o reakci na zařazení CZG do indexu PX.

V plusu zakončily také cenné papíry energetické společnosti ČEZ. Jejich cena stoupla o 1,48 procenta na 547 korun. Žádný další z hlavních titulů burzy už si více než jednoprocentní posílení nepřipsal.

Naopak více než dvouprocentní pokles zaznamenala emise technologické společnosti Avast. Závěrečných 156,20 Kč bylo o 2,13 procenta níže než při ranním otevření burzy.

V červených číslech uzavřely také všechny tři bankovní emise obchodované na pražské burze. Nejvýraznější pokles postihl cenné papíry Komerční banky, které odevzdaly 1,4 procenta. Akcie Monety ztratily 0,56 procenta a emise bankovní skupiny Erste uzavřela na tzv. červené nule.

Pražská burza 11. ledna 2020

Pražská burza - 11. ledna 2021

Zdroj: BCPP, ČTK

Akcie ČRShrnutí obchodování v ČR
Sdílejte:

Nenechte si ujít

Za rozpočet bych dal vládě trojku, říká člen NERV Petr Janský

Za rozpočet bych dal vládě trojku, říká člen NERV Petr Janský

2. 9.-Michaela Nováková
Rozpočet