Jsou pro vás investice do biotechnologií příliš rizikové? Alternativou může být oblast cosmeceuticals

Investování do oblasti biotechnologií se obecně považuje za vysoce rizikové. Potenciální návratnost investic je sice obrovská, vysoké procento investic se ale odepisuje. Je to dáno hlavně vnějšími a legislativní faktory v oblasti vývoje léků. Systém motivuje k nalezení velmi úzce vymezené léčby raritních chorob, selhání v klinických zkouškách je pak ovšem vysoce pravděpodobné, protože cíl je moc malý. Trochu jiný pohled na tyto příležitosti nabízí oblast longevity, respektive výzkumu a vývoje terapií cílících na proces stárnutí jako takový.
Konečných indikací, kterých se to týká, je takřka neomezené množství, a tak, pokud klinický test na jednu z nich selže, lze bez problémů "přepnout" na jinou indikaci. A pokud produkt navíc spadá do oblasti tzv. cosmeceuticals - léčivých přípravků používaných v kosmetice -, je situace ještě lepší. Regulace v této oblasti je menší, rychlejší, levnější a uživatelé přípravku navíc daleko dříve vidí efekty léčby. Takovým příkladem je americká firma Yuva Biosciences, která na základě špičkového výzkumu vyvinula prostředek na aktivaci mitochondrií v kožních buňkách. Jednoduše řečeno, po aplikaci přípravku bude mít vaše kůže více energie. Jejich testy demonstrovaly reverzi stárnutí kůže v řádu týdnů.
Do společnosti Yuva Biosciences proto investoval český Longevitytech.fund, a. s., (investiční společnost pro kvalifikované investory dle § 15 ZISIF). Longevitytech.fund již takto investoval do 13 světových společností a nyní končí své aktuální upisovací kolo. Investorům fondu je k dispozici tzv. Longevity Club pro exkluzivní dřívější přístup k produktům portfoliových firem.
Zdroj: Longevitytech.fund