US MARKETOtevírá za: 16 h 30 m
DOW JONES-0,64 %
NASDAQ+1,61 %
S&P 500+0,72 %
META+2,60 %
TSLA+6,75 %
AAPL+1,02 %

Média: Americká internetová aukční síň eBay prodá své aktivity v Jižní Koreji

Internetová aukční síň eBay prodá zhruba za čtyři biliony wonů (75 miliard Kč) své aktivity v Jižní Koreji firmám E-Mart a Naver. Informovala o tom ve středu jihokorejská média. Divize eBay Korea je podle společnosti Euromonitor třetím největším internetovým obchodem v Jižní Koreji s podílem kolem 12,8 procenta. 

Společnost E-Mart uvedla, že s firmou eBay nyní jedná, ale že tato jednání ještě nebyla dokončena. Naver a eBay Korea se k informacím jihokorejských médií odmítly vyjádřit. Podle listu Korea Economic Daily i dalších novin se o převzetí divize eBay ucházela rovněž firma Lotte Shopping.

Jižní Korea je z hlediska internetového obchodu čtvrtým největším trhem na světě. Loni se podíl on-line transakcí na celkovém maloobchodním trhu v Jižní Koreji v důsledku šíření koronaviru zvýšil na 35,8 procenta z předloňských 28,6 procenta, uvádí Euromonitor.

Zdroj: ČTK

Americké akcieAsijská ekonomikaInformační technologieJižní Korea
Sdílejte:

Nenechte si ujít

Nahoru, nebo dolů #12: Jádro a emise jako never ending story

Nahoru, nebo dolů #12: Jádro a emise jako never ending story

13. 5.-Michaela Nováková, Vendula Pokorná
Česká republika