US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500-0,02 %
NASDAQ+0,04 %
DOW JONES+0,04 %
PX+1,54 %
ČEZ+0,50 %
NVIDIA+1,72 %

Energetické společnosti Photon Energy v druhém čtvrtletí klesl provozní zisk EBITDA na 3,90 milionu eur

Fotovoltaické společnosti Photon Energy klesl v druhém čtvrtletí provozní zisk EBITDA na 3,90 milionu eur z 4,15 milionu eur v loňském druhém kvartálu. Tržby ale firmě stouply na 9,86 milionu eur z 8,88 milionu eur. Pokles provozního zisku byl podle firmy způsobený pokračujícím rozšiřováním aktivit a zpožděním u připojení dvou nových elektráren v Austrálii.

Redakce IW
Redakce IW
10. 8. 2021 | 21:52
Akcie ČR

Fotovoltaické elektrárny ovládané přímo či nepřímo společností Photon Energy se souhrnným výkonem 74,67 MWp (výkon solárních panelů v bodě maximálního využití za standardních podmínek) do sítě v druhém čtvrtletí dodaly 32,44 GWh elektrické energie, firma čekala, že to bude 32,43 GWh.

Photon Energy - hospodářské výsledky za 2Q2021

Photon Energy - hospodářské výsledky za 2Q2021

Photon Energy Group poskytuje řešení pro solární energii a úpravu vody po celém světě. Služby v oblasti solární energie dodává prostřednictvím společnosti Photon Energy. Ta od založení v roce 2008 postavila a uvedla do provozu solární elektrárny se souhrnnou kapacitou přes 110 MW a spravuje vlastní portfolio elektráren s kapacitou 89,3 MW (v srpnu oznámila zprovoznění elektráren ve městě Leeton v australském Novém Jižním Walesu s výkonem 14,6 MW).

V současné době má firma v Austrálii, Maďarsku, Polsku a Rumunsku rozpracované projekty s kapacitou 546 MWp a po celém světě zajišťuje provoz, údržbu a monitoring fotovoltaických elektráren s kapacitou více než 300 MW. Druhou obchodní linií skupiny je Photon Water poskytující řešení pro čistou vodu, od úpravy a sanace vod po studny a další vodní zdroje.

V lednu firma dokončila převod svých akcií na hlavní trhy burz v Praze a ve Varšavě. Do té doby se s akciemi obchodovalo na neregulovaných trzích obou burz - NewConnect ve Varšavě a Free Market v Praze.

Na konci června skupina oznámila, že získala v přepočtu 196 milionů Kč prostřednictvím nabídky stávajících akcií. Nabídka skončila 24. června, celkem bylo upsáno pět milionů akcií za 7 PLN za kus, což odpovídá hrubé částce 35 milionů PLN (196 milionů Kč). Umístěné akcie, určené pro kvalifikované investory, představují 8,33 % základního kapitálu skupiny. Tím se zvýšil podíl volně obchodovaných akcií společnosti z 14,36 % na 22,69 %. Společnost má v úmyslu použít výnos z nabídky na akceleraci rozvoje v rámci nedávno oznámené strategie růstu na období 2021-2024.

Zdroj: ČTK, Photon Energy

Aktualita pro rok 2026

Akcie ČREnergetikaFotovoltaikaPhoton EnergySolární energieVýsledková sezóna
Sdílejte:

Nenechte si ujít

Bouře se přeženou, velké trendy zůstanou. Těchto pět témat by investoři neměli ignorovat

Bouře se přeženou, velké trendy zůstanou. Těchto pět témat by investoři neměli ignorovat

22. 1.-Andrej Rády
Investiční strategie