US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+1,00 %
NASDAQ+0,52 %
S&P 500+0,52 %
ČEZ+0,25 %
KB+0,00 %
Erste+1,08 %

Regulátoři v USA prověřují stížnost na zbytečnou aktivaci brzd u vozů Tesla

Regulátoři ve Spojených státech prověřují stížnosti spotřebitelů na zbytečně aktivované brzd u vozů Tesla. Informoval o tom americký Národní úřad pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA). Šéf automobilky Elon Musk v květnu uvedl, že vyřazením předního radaru se zmíněný problém s aktivací brzd odstraní.

Redakce IW
Redakce IW
3. 2. 2022 | 10:52
Auta

Počet hlášení majitelů aut o zbytečné aktivaci brzd úřadu NHTSA vzrostl za poslední tři měsíce na 107. V předchozích 22 měsících problém oznámilo 34 řidičů.

V říjnu společnost Tesla stáhla téměř 12 000 vozidel, u nichž betaverze softwaru autonomního řízení vyvolávala zbytečné brzdění nebo nepravdivé varování před kolizí. Nedávno automobilka stáhla 53 822 aut kvůli tomu, že jim jedna z funkcí autonomního řízení umožňovala projíždět značkami STOP.

Zdroj: ČTK

AutaTesla
Sdílejte:

Nenechte si ujít

Nebaví vás drahá NVIDIA? Vsaďte na boom AI přes komodity

Nebaví vás drahá NVIDIA? Vsaďte na boom AI přes komodity

25. 6.-Tomáš Beránek
Průmyslové kovy