US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+0,62 %
NASDAQ+0,65 %
DOW JONES+0,99 %
PX+1,08 %
ČEZ+1,77 %
NVIDIA+0,30 %

Interfax: Rusko vyměřilo Applu pokutu dva miliony rublů za uchovávání dat

Moskevský soud vyměřil americké technologické společnosti Apple pokutu dva miliony rublů. Firma podle něj odmítla uchovávat data ruských občanů na ruském území. Informovala o tom ruská agentura Interfax.

Redakce IW
Redakce IW
12. 7. 2022 | 12:19
Apple

Západní technologické společnosti to v Rusku nikdy neměly jednoduché, čelily například výtkám, že v rozporu s ruskými zákony ze svých stránek opakovaně neodstraňovaly zakázaný obsah. V posledních měsících po ruském vojenském útoku na Ukrajinu se ocitly pod ještě větším tlakem.

Ruští uživatelé Apple koncem dubna zažalovali za ukončení provozu platební služby Apple Pay v Rusku. Firma v zemi v reakci na invazi na Ukrajinu na začátku března pozastavila prodej všech svých výrobků. Loni vyměřil ruský antimonopolní úřad FAS Applu pokutu 12 milionů dolarů za údajné zneužívání dominantní pozice na trhu s mobilními aplikacemi.

Zdroj: ČTK

Aktualita pro rok 2026

AppleRusko
Sdílejte:

Nenechte si ujít

Největší investiční lekce do roku 2026: Co doporučují odborníci?

Největší investiční lekce do roku 2026: Co doporučují odborníci?

2. 1.-Michaela Nováková, Vendula Pokorná
Výhled na rok 2026