US MARKETOtevírá za: 1 h 7 m
DOW JONES-0,64 %
NASDAQ+1,61 %
S&P 500+0,72 %
META+2,60 %
TSLA+6,75 %
AAPL+1,02 %

Šéf nástupnické banky po zkrachovalé SVB uvedl, že banka funguje jako obvykle

Šéf překlenovací nástupnické banky po zkrachovalé Silicon Valley Bank (SVB) Tim Mayopoulos v dopise klientům uvedl, že banka je ve Spojených státech otevřená a funguje jako obvykle. Všechny současné i budoucí vklady jsou podle něj chráněné Federální společností pro pojištění vkladů (FDIC). O dopise v úterý informovala agentura Reuters.

FDIC o víkendu podle Mayopoulose převedla všechny vklady a v podstatě všechna aktiva SVB na nově vytvořenou překlenovací nástupnickou banku pojmenovanou Silicon Valley Bank N.A., která nadále poskytuje služby zákazníkům.

Mayopoulos, kterého do čela překlenovací banky jmenovala právě FDIC, také uvedl, že vkladatelé mají plný přístup ke svým penězům. V příštích dnech se podle něj chce banka vrátit i k přeshraničním obchodům.

Krach SVB je největším bankrotem banky v USA od roku 2008. Aktiva banky podle FDIC činila 209 miliard dolarů a vklady 175,4 miliardy dolarů. Po SVB o víkendu americké úřady uzavřely také newyorskou banku Signature Bank.

Americký prezident Joe Biden přesto v pondělí ujistil, že bankovní systém země je bezpečný a vláda učiní vše pro ochranu střadatelů. Řekl také, že požádá Kongres a regulační orgány, aby zpřísnily bankovní pravidla.

Zdroj: ČTK

Americké bankyBankrotFinanční sektorSpojené státy americké (USA)
Sdílejte:

Nenechte si ujít

Nahoru, nebo dolů #12: Jádro a emise jako never ending story

Nahoru, nebo dolů #12: Jádro a emise jako never ending story

13. 5.-Michaela Nováková, Vendula Pokorná
Česká republika