US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,08 %
NASDAQ-0,40 %
S&P 500-0,29 %
ČEZ-0,16 %
KB+0,57 %
Erste+1,72 %

Volvo plánuje restrukturalizaci výroby autobusů v Evropě, zruší 1 600 míst

Švédská společnost Volvo Group chystá restrukturalizaci výroby autobusů v Evropě s cílem obnovit její ziskovost. Součástí plánu je prodej závodu na karoserie v Polsku a zrušení 1 600 pracovních míst. Firma to ve čtvrtek uvedla v tiskové zprávě.

Redakce IW
Redakce IW
16. 3. 2023 | 14:37
Auta

Volvo tak použije v Evropě stejný model, jaký se osvědčil na jiných trzích. To znamená, že se v Evropě zaměří na výrobu podvozků, zatímco při výrobě karoserií bude spolupracovat s externími společnostmi. Kvůli prodeji závodu na výrobu karoserií v polské Vratislavi, který je v plánu na první čtvrtletí příštího roku, firma zaúčtuje rezervu na restrukturalizaci 1,3 miliardy švédských korun. Ta bude mít negativní dopad na provozní výsledky firmy v prvním čtvrtletí letošního roku.

"Rozhodnutí o ukončení výroby celých autobusů a autokarů bude mít dopad asi na 1 600 pracovních míst ve Volvo Buses, z toho zhruba 1 500 míst je ve Vratislavi," uvedla skupina. Volvu zůstane v Polsku více než 2 100 zaměstnanců, kteří pracují ve firmách Volvo Trucks, Volvo Construction Equipment a na dalších pozicích ve skupině.

Zdroj: ČTK

AutaŠvédsko
Sdílejte:

Nenechte si ujít

S&P 500: Kde hledat příští akciové vítěze?

S&P 500: Kde hledat příští akciové vítěze?

14. 8.-Andrej Rády
Akciové tipy