US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+1,00 %
NASDAQ+0,52 %
S&P 500+0,52 %
ČEZ+0,25 %
KB+0,00 %
Erste+1,08 %

Škoda: Prodeje elektrických a spalovacích aut se v ČR vyrovnají v roce 2032

Prodej nových elektromobilů v Česku se vyrovná odbytu vozů s konvenčními spalovacími motory v roce 2032, což je zhruba o čtyři roky později, než se prodejní křivky protnou v Evropě. Vyplývá to z nové prognózy Škody Auto, kterou v úterý představila novinářům na prezentaci v rakouském městě Leogang. Firma chce do roku 2030 dosáhnout 70% podílu elektromobilů na celkových prodejích v Evropě. Letos se v Česku prodá asi 220 000 nových osobních aut, z toho budou elektromobily tvořit zhruba tři procenta.

Redakce IW
Redakce IW
5. 12. 2023 | 20:17
Auta

Vedle modelové řady Enyaq Škoda plánuje do roku 2026 uvést na trh minimálně tři další plně elektrické modely. Má mezi nimi být kompaktní SUV Elroq a městský malý elektromobil segmentu A0.

"Škoda Auto od začátku výroby do konce letošního října dodala zákazníkům 160 000 elektromobilů Enyaq a přijala celkem 215 000 objednávek," řekl během prezentace inovovaného vozu Enyaq novinářům Jan Hrbek z tiskového oddělení společnosti.

Letos za devět měsíců automobilka prodala přibližně 55 000 elektromobilů Enyaq, což představuje meziroční nárůst o více než 47 %. "Pečlivě jsme naslouchali našim zákazníkům, proto v novém modelovém roce představujeme novou výbavovou řadu Enyaq L&K, ještě výkonnější a účinnější pohonné jednotky a novou verzi softwaru s rozhraním infotainmentu, které má více funkcí a je intuitivnější než kdykoli předtím," uvedl na prezentaci člen představenstva Škody Auto pro oblast prodeje a marketingu Martin Jahn.

Modelový rok 2024 přináší rozsáhlá technická vylepšení rodiny Enyaq a rozšíření portfolia o novou výbavovou řadu Laurin & Klement. Enyaq dostane nové motory z evropské produkce se zvýšeným výkonem o 15 až 60 kW na 210 až 250 kW. Vylepšení v oblasti správy baterie a nová funkce předehřívání baterie zkracují dobu nabíjení až o 22 %. Nabití z 10 % na 80 % tak trvá 28 minut a maximální dojezd se prodloužil o 24 km až na 570 km.

Zdroj: ČTK

AutaVolkswagen
Sdílejte:

Nenechte si ujít

Akciové tipy na prázdniny, na které v mainstreamu nenarazíte

Akciové tipy na prázdniny, na které v mainstreamu nenarazíte

27. 6.-Vendula Pokorná