US MARKETOtevírá za: 9 h 59 m
DOW JONES-0,64 %
NASDAQ+1,61 %
S&P 500+0,72 %
META+0,51 %
TSLA+4,07 %
AAPL-0,28 %

Odbyt automobilů značky VW loni vzrostl téměř o sedm procent na 4,87 milionu

Celosvětový odbyt hlavní značky VW z německého automobilového koncernu Volkswagen se v loňském roce zvýšil téměř o sedm procent zhruba na 4,87 milionu vozů. Firma to v úterý oznámila v tiskové zprávě. Dodala, že odbyt automobilů značky VW s plně elektrickým pohonem loni vzrostl o více než 21 procent a činil zhruba 394 000 vozů.

"Údaje o odbytu ukazují, že jsme jako značka na dobré cestě a že naše auta mají u zákazníků dobré přijetí," uvedla členka představenstva značky VW Imelda Labbéová, která má na starosti prodej a marketing. Předpověděla nicméně, že podmínky na automobilovém trhu zůstanou v letošním roce obtížné.

Mezi další značky koncernu Volkswagen patří například Audi, Bentley, Lamborghini, Porsche nebo Seat. Jeho součástí je rovněž mladoboleslavská Škoda Auto. Údaje o souhrnném prodeji všech koncernových značek za loňský rok zatím skupina Volkswagen nezveřejnila.

V období od ledna do listopadu se celkový odbyt koncernu Volkswagen meziročně zvýšil téměř o 12 procent na 8,305 milionu vozů. Odbyt Škody Auto ve stejném období vzrostl téměř o 19 procent na 789 500 vozů.

Zdroj: ČTK

AutaEvropské akcieVolkswagen
Sdílejte:

Nenechte si ujít

Nahoru, nebo dolů #12: Jádro a emise jako never ending story

Nahoru, nebo dolů #12: Jádro a emise jako never ending story

13. 5.-Michaela Nováková, Vendula Pokorná
Česká republika