US MARKETOtevírá za: 8 h 58 m
DOW JONES-0,64 %
NASDAQ+1,61 %
S&P 500+0,72 %
META+0,51 %
TSLA+4,07 %
AAPL-0,28 %

Značka Škoda Auto chce letos posílit pozici na slovenském trhu, kde je jedničkou

Dovozce vozidel Škoda na Slovensko očekává, že tato česká značka letos posílí svou pozici na slovenském trhu, kde má dlouhodobě největší podíl na registracích nových osobních vozidel. Novinářům to ve středu řekl jednatel společnosti Škoda Auto Slovensko Jaroslav Hercog.

"Očekáváme, že bychom svou pozici mohli zvýšit přes úroveň 20 či 21 procent," uvedl Hercog. Dodal, že zkrátit by se měla doba dodání vozidel zákazníkům, kterou v minulosti ovlivnil například nedostatek čipů. Podle něj prakticky u všech modelů se slovenská divize Škoda Auto dostává na standardní dodací dobu tří měsíců.

Loni Škoda Auto zvýšila svůj podíl na trhu s novými osobními vozy na Slovensku na 19,79 procenta z předloňských 17,57 procenta. Celkově v zemi umístila 17 419 vozidel, což proti předchozímu roku představuje nárůst o čtvrtinu. Podle Hercoga výsledky ovlivnilo i dokončení nevyřízených objednávek z předchozích let.

Celkový prodej osobních aut na Slovensku se loni zvýšil dvouciferně, v zemi bylo zaregistrováno 88 003 nových osobních vozidel. Výsledky ale ještě zaostaly za rekordním rokem 2019. Hercog pro letošní rok očekává stagnaci slovenského trhu, který podle něj ovlivní dopady vysoké inflace a cen energií.

Zdroj: ČTK

AutaEvropské akcieSlovenskoVolkswagen
Sdílejte:

Nenechte si ujít

Nahoru, nebo dolů #12: Jádro a emise jako never ending story

Nahoru, nebo dolů #12: Jádro a emise jako never ending story

13. 5.-Michaela Nováková, Vendula Pokorná
Česká republika