Stávka Lufthansy v úterý zastavila lety z Frankfurtu nad Mohanem
Kvůli stávce palubního personálu v úterý zrušily německé aerolinky Lufthansa na 600 letů z Frankfurtu nad Mohanem. Odřeknuto je podle frankfurtského letiště, které je největším v Německu, také pět letů do Prahy a pět z Prahy. Část cestujících se letecká společnost snaží odbavit po železnici, což ale komplikuje úterní stávka strojvedoucích německých drah Deutsche Bahn (DB).
Lufthansa už v pondělí odhadla, že kvůli zrušeným letům a návazným komplikacím se dnes do problémů dostane na 70 000 pasažérů. Ve středu chce palubní personál stávkovat v Mnichově, kde se očekává 400 odřeknutých spojů. To by mohlo dolehnout až na 50 000 cestujících.
Práci dnes zastavili zaměstnanci aerolinek Lufthansa a dceřiné regionální společnosti Cityline. K protestu 19 000 palubních pracovníků vyzval o víkendu odborový svaz Ufo poté, co ve svazovém hlasování stávku podpořilo přes 96 procent hlasujících členů. Cílem odborářů je dosáhnout zvýšení mezd o 15 procent a vyplacení jednorázové prémie 3 000 eur, která by pracovníkům posloužila jako zmírnění dopadů inflace.
Lufthansa nyní vyjednává o nových mzdových a pracovních podmínkách i s dalšími odborovými svazy. V uplynulém týdnu uspořádal stávku za vyšší mzdy také pozemní personál aerolinek, což vedlo k rozsáhlým rušením letů.
Zdroj: ČTK