US MARKETOtevírá za: 0 h 5 m
DOW JONES-0,29 %
NASDAQ+0,00 %
S&P 500-0,07 %
META+7,92 %
TSLA+6,75 %
AAPL+6,18 %

Japonská vláda kvůli skandálu s testy provedla inspekce v dalších automobilkách

Japonské ministerstvo dopravy kvůli rozsáhlému skandálu kolem falšování certifikačních testů vozidel v pondělí provedlo inspekce v domácích automobilkách Honda a Mazda. Vláda už minulý týden uskutečnila inspekce ve firmách Toyota, Suzuki a Yamaha, napsala agentura Kjódó. Tržní hodnota Toyoty, která je největším výrobcem aut na světě, minulý týden v důsledku skandálu klesla o 2,45 bilionu jenů (téměř 360 miliard Kč), upozornil server CNBC.

Ministerstvo dopravy začátkem minulého týdne oznámilo, že zjistilo nesrovnalosti v žádostech o certifikaci vozidel společností Toyota, Honda, Mazda, Suzuki a Yamaha. Po zhodnocení výsledků provedených inspekcí rozhodne, zda firmy potrestá. Podniky tvrdí, že jejich produkty jsou navzdory nesrovnalostem bezpečné.

Skandál se týká celkem 38 modelů, z toho 32 modelů se už dříve přestalo vyrábět. U zbývajících šesti modelů vyráběných firmami Toyota, Mazda a Yamaha nařídilo ministerstvo pozastavit odbyt. Zákaz zruší, jakmile se potvrdí, že tyto modely splňují jeho bezpečnostní a ekologické normy. V případě neplnění norem nařídí firmám svolat auta k úpravě, píše Kjódó.

Automobilka Toyota kvůli skandálu pozastavila odbyt vozů Corolla Fielder, Corolla Axio a Yaris Cross. Společnost Mazda přerušila dodávky automobilů Roadster RF a Mazda2 a firma Yamaha dodávky motocyklů YZF-R1.

Zdroj: ČTK

AutaJaponské akcieJaponskoPodvod
Sdílejte:

Nenechte si ujít

Nahoru, nebo dolů #11: Koňský povoz a příliš ropy

Nahoru, nebo dolů #11: Koňský povoz a příliš ropy

6. 5.-Vendula Pokorná
Evropa