US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,08 %
NASDAQ-0,40 %
S&P 500-0,29 %
ČEZ+0,16 %
KB-0,19 %
Erste-1,31 %

Ceny britských rezidenčních nemovitostí v srpnu klesly o 1,3 % na 368 740 GBP

Podle dat společnosti Rightmove se průměrné nabídkové ceny rezidenčních nemovitostí ve Velké Británii v srpnu snížily o 1,3 % na 368 740 GBP. Trh zároveň zaznamenal výsledkově nejsilnější červenec z hlediska počtu uzavřených prodejů od roku 2020.

18. 8. 2025 | 10:00
Spojené království

Srpnový pokles cen odpovídá dlouhodobému průměru a navazuje na výraznější zlevňování z června a července. Od začátku léta se tak průměrná nabídková cena snížila o více než 10 000 GBP. Díky realističtějším cenám bylo v červenci uzavřeno o 8 % více prodejů než před rokem.

Na trhu je aktuálně o 10 % více rezidenčních nemovitostí k prodeji než před rokem, což tlumí meziroční růst cen na pouhých 0,3 %. Přesto více než třetina nabídek prochází zlevněním. Zatímco správně naceněná nemovitost najde kupce v průměru za 32 dní, u nemovitostí se snižovanou cenou je to v průměru 99 dní. Celkový průměr činí 62 dní.

Bank of England letos třikrát snížila úrokové sazby, což podporuje důvěru kupujících a zlepšuje dostupnost hypoték. Průměrná sazba dvouleté fixace nyní činí 4,49 % oproti 5,17 % před rokem. Těsné hlasování bankovní rady ale vyvolalo nejistotu ohledně dalšího snížení sazeb do konce roku.

Zdroj: Rightmove

Bank of EnglandHypotékyNemovitostiSpojené království
Sdílejte:

Nenechte si ujít

S&P 500: Kde hledat příští akciové vítěze?

S&P 500: Kde hledat příští akciové vítěze?

14. 8.-Andrej Rády
Akciové tipy