US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+1,36 %
NASDAQ+0,72 %
S&P 500+0,85 %
ČEZ-0,31 %
KB+0,00 %
Erste-1,38 %

Britská obchodní bilance v červenci vykázala schodek 22,2 miliardy liber

Obchodní bilance se zbožím ve Spojeném království skončila v červenci 2025 se schodkem 22,24 miliardy liber. Jde o nejvyšší deficit od ledna 2022 a výsledek horší, než očekával trh.

12. 9. 2025 | 10:50
Spojené království

Export zboží se meziměsíčně zvýšil o 6,6 %. K růstu přispěly především vyšší dodávky letadel do Německa a silnější export strojů a automobilů do USA a Číny. Dovoz zboží stoupl o 3,9 % na 50,89 miliardy liber, což je nejvyšší hodnota za posledních 13 měsíců. Podílely se na tom zejména dovozy lodí z Jižní Koreje a automobilů a letadel z Německa.

Obchodní schodek se zeměmi mimo EU se naopak snížil na 10,16 miliardy liber, protože export rostl rychleji než import.

Celková obchodní bilance Spojeného království, včetně služeb, se v červenci prohloubila na 5,26 miliardy liber. Vývoz služeb klesl o 0,4 % na 45,83 miliardy liber, zatímco dovoz služeb mírně ubral o 0,1 % na 28,84 miliardy liber.

Zdroj: Trading Economics

Evropská ekonomikaObchodováníSpojené království
Sdílejte:

Nenechte si ujít

Čím dražší, tím atraktivnější: Popírají některé investice tržní logiku?

Čím dražší, tím atraktivnější: Popírají některé investice tržní logiku?

10. 9.-Andrej Rády
Ponaučení pro investory