US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+0,92 %
NASDAQ+1,17 %
DOW JONES+0,69 %
PX-0,38 %
ČEZ+1,17 %
NVIDIA+3,84 %

Partner Applu ve výrobě safíru žádá o ochranu před věřiteli

Společnost GT Advanced Technologies, což je obchodní partner společnosti Apple v továrně na safírové sklo, požádala soud o bankrotovou ochranu před věřiteli. Uvedla to agentura Reuters, podle které jde o překvapivý obrat, neboť vyhlídky GT ještě před nedávnem vypadaly velmi růžově. Firma v září utrpěla tvrdou ránu, když se ukázalo, že Apple nepoužil tento typ skla ve svých nejnovějších chytrých mobilních telefonech.

Redakce IW
Redakce IW
6. 10. 2014 | 20:48
Bankrot

Safírové sklo je odolné proti poškrábání a takřka nerozbitné. Apple jej využívá u displejů ve dvou ze tří verzí svých chytrých hodinek, které tato firma představila před necelým měsícem společně s novou generací chytrých telefonů iPhone. Stejný materiál je použit v některých částech iPhonů, ale nikoli u displejů.

GT Advanced Technologies společně s Applem stavěla továrnu na výrobu displejů ze syntetického safíru pro přístroje Applu. V létě ale investorům sdělila, že továrna nenajede na plný provoz dřív než v příštím roce, což je příliš pozdě na to, aby je mohla ve velkém dodávat do nových telefonů. Mnoho investorů přitom spekulovalo, že to bude právě safír, čím Apple v nových iPhonech nahradí sklíčko Gorilla Glass, podotkl list The Wall Street Journal.

GT Advanced uvedla, že měla k 28. červnu aktiva v objemu 1,5 miliardy dolarů a závazky 1,3 miliardy USD. Očekává, že soud jí během reorganizace umožní pokračovat v činnosti.

Zdroj: ČTK

Aktualita pro rok 2026

AppleBankrotMobilní telefony
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Tenhle skeptik to nevzdává: AI boom může skončit horší krizí než tou v roce 2008

Tenhle skeptik to nevzdává: AI boom může skončit horší krizí než tou v roce 2008

10. 12.-Andrej Rády
Investiční bubliny