US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+1,36 %
NASDAQ+0,72 %
S&P 500+0,85 %
ČEZ+0,00 %
KB+0,10 %
Erste-1,53 %

Výrobce navigací Garmin zvýšil čtvrtletní příjem o deset procent

Americkému výrobci navigačních zařízení Garmin stoupl příjem ve třetím čtvrtletí o deset procent na 706,3 milionu dolarů, což je více, než očekávaly trhy. Společnost, které pomohl rostoucí zájem o výrobky s kondičními funkcemi, zlepšila odhad příjmu za celý rok.

Redakce IW
Redakce IW
29. 10. 2014 | 15:04
Výsledková sezóna

Celkově Garmin za tři měsíce do 27. září vykázal čistou ztrátu 146,8 milionu dolarů. Bez zahrnutí nákladů spojených s restrukturalizací však byl v zisku, který činil 76 centů na akcii. Analytici v průzkumu agentury Reuters očekávali příjem 647,5 milionu dolarů a zisk 71 centů na akcii.

V divizi fitness, která vyrábí na příklad hodinky opatřené systémem GPS, jež dokážou počítat kalorie a sledovat srdeční tep, stouply tržby ve třetím čtvrtletí o 43 %.

Tento výsledek a vyšší tržby v divizi letectví firmě pomohly vyrovnat pokles tržeb z prodeje osobních navigačních zařízení. Garmin byl kdysi největším hráčem v tomto segmentu a navigační zařízení mají na jeho celkových příjmech nadále největší podíl.

Zdroj: ČTK

Americké akcieVýsledková sezóna
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Čím dražší, tím atraktivnější: Popírají některé investice tržní logiku?

Čím dražší, tím atraktivnější: Popírají některé investice tržní logiku?

10. 9.-Andrej Rády
Ponaučení pro investory