US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,77 %
NASDAQ+1,02 %
S&P 500+0,83 %
ČEZ+0,33 %
KB+2,75 %
Erste+0,06 %

Pražská burza ve čtvrtek poprvé v tomto týdnu vzrostla

Pražská burza ve čtvrtek po třech dnech poklesu otočila směr. Index PX posílil o 0,45 % na 966,04 bodu. V plusu skončily téměř všechny hlavní tituly, v červeném uzavřela pouze elektrárenská společnost ČEZ.

Redakce IW
Redakce IW
3. 12. 2020 | 16:50
Akcie ČR

Středeční výrazný pokles částečně korigoval Avast - polepšil si o 1,33 procenta na 140,95 Kč. Ještě lépe si vedla likérka Stock Spirits, jejíž akcie zdražily o 1,96 procenta na 78 Kč. Druhý den v řadě se tak stala nejziskovějším titulem na trhu. Ve středu posílila téměř o devět procent poté, co oznámila za uplynulý finanční rok nárůst provozního zisku a navrhla zvýšit řádnou a vyplatit navíc mimořádnou dividendu.

Dařilo se také finančnímu sektoru. Komerční banka zhodnotila o 0,67 procenta na 605 korun, Erste Group Bank si polepšila o 0,65 procenta na 651 korun a MONETA Money Bank vzrostla o 0,3 procenta na 66,80 Kč. Pojišťovna VIG pak stagnovala na 529 korunách.

Cenné papíry ČEZ zaznamenaly už pátý pokles v řadě, ve čtvrtek se zároveň staly nejobchodovanějším titulem. Odepsaly 0,76 procenta na 456,50 Kč.

Pražská burza - 3. prosince 2020

Zdroj: BCPP, ČTK

Akcie ČRShrnutí obchodování v ČR
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Tokenizované akcie: Robinhood otevírá revoluční cestu plnou příležitostí, není ale bez rizik

Tokenizované akcie: Robinhood otevírá revoluční cestu plnou příležitostí, není ale bez rizik

3. 7.-Pavel Kohár