Automobilce Hyundai v druhém čtvrtletí vzrostl zisk o 56 %
Čistý zisk jihokorejské automobilky Hyundai Motor Co. ve druhém čtvrtletí stoupl o 55,6 procenta na 3,08 bilionu wonů (56,4 miliardy Kč). Slabý domácí won zvýšil hodnotu zisku ze zahraničí a nadále zůstává vysoká poptávka po sportovně užitkových vozech, jejichž prodej je ziskovější. Tržby se zvýšily o 18,7 procenta na téměř 36 bilionů wonů. Provozní zisk stoupl o 58 procent na 2,98 bilionu wonů.
Prodej aut se však snížil o 5,3 procenta na 976 350 vozů a byl nižší na domácím trhu i v zahraničí. Mohl za to přetrvávající nedostatek dodávek čipů a uzavření některých regionů v Číně kvůli pandemii nemoci covid-19. Prodej plně elektrických modelů však stoupl o 49 procent na 53 126 vozů.
"Silný prodej modelů SUV a luxusních modelů Genesis, snížené pobídky vyplývající z nižší úrovně zásob a příznivé měnové prostředí pomohly zvýšit tržby ve druhém čtvrtletí, a to navzdory zpomalení objemu prodeje v nepříznivém ekonomickém prostředí," uvedla automobilka v prohlášení.
Příznivé výsledky přicházejí v době, kdy se zmírňuje celosvětový nedostatek čipů. To pomohlo automobilce obnovit přesčasové a víkendové směny v domácích továrnách a kompenzovat výpadek výroby způsobený červnovou národní stávkou řidičů nákladních automobilů, napsala agentura Reuters.
Hyundai Motor spolu se svojí dceřinou společností Kia patří podle prodeje mezi pět největších světových automobilek.
Zdroj: ČTK
Aktuality
