US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500-0,83 %
NASDAQ-1,21 %
DOW JONES-1,07 %
PX-1,45 %
ČEZ-0,08 %
NVIDIA-1,35 %

Reuters: Německo zhoršilo odhad letošního růstu HDP na 3 %

Německá vláda nyní předpokládá, že hrubý domácí produkt země se v letošním roce zvýší pouze o tři procenta. Agentuře Reuters to v pátek řekl nejmenovaný vládní představitel. Nový odhad znamená výrazné zhoršení říjnové prognózy, podle které se měl HDP zvýšit o 4,4 %. Za zhoršením výhledu stojí karanténa, kterou Německo v listopadu zavedlo kvůli stoupajícímu počtu případů nákazy koronavirem.

Redakce IW
Redakce IW
22. 1. 2021 | 13:01
HDP

Německý ministr hospodářství Peter Altmaier aktualizovaný výhled ekonomiky oficiálně představí příští týden. Altmaier již minulý týden varoval, že letošní růst bude patrně slabší, než vláda předpokládala v říjnu.

Spolkový statistický úřad minulý týden v předběžné zprávě uvedl, že v loňském roce se německý HDP kvůli pandemii covidu-19 snížil o pět procent.

Německá kancléřka Angela Merkelová se na úterním jednání s premiéry spolkových zemí shodla na prodloužení karantény v Německu nejméně do 14. února. Institut Ifo ve středu předpověděl, že německá ekonomika bude v letošním prvním čtvrtletí v důsledku prodloužených opatření proti šíření koronaviru stagnovat. Ve druhém čtvrtletí by však podle něj měla dosáhnout zhruba tříprocentního růstu.

Zdroj: ČTK

Podívejte se na aktuální video

HDPHospodářský růstInvestiční a ekonomický výhledKoronavirusNěmeckoVýhled na rok 2021
Sdílejte:

Nenechte si ujít

Nervozita na Wall Street: Americké akcie zahajují čtvrtý rok býčího trendu učebnicově, situace připomíná rok 1998

Nervozita na Wall Street: Americké akcie zahajují čtvrtý rok býčího trendu učebnicově, situace připomíná rok 1998

14. 11.-Petr Novotný, Andrej Rády
Americké akcie