US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+0,79 %
NASDAQ+1,38 %
DOW JONES+0,14 %
PX-0,38 %
ČEZ+0,16 %
NVIDIA+2,54 %

Pivovary Lobkowicz rok na burze: O akvizicích, dividendách a dalších plánech firmy s jejím generálním ředitelem Zdeňkem Radilem

Redakce IW
Redakce IW
26. 6. 2015 | 11:30
Pivovary Lobkowicz

Pivovary Lobkowicz za sebou mají úspěšný první rok na burze, jejich akcie od vstupu na pražský parket posílily o více než 15 %. Začátkem června generální ředitel firmy Zdeněk Radil oznámil, že koupí 79,4 % akcií firmy od Palace Capital a GO Solar za 1,9 miliardy korun, na což titul zareagoval prudkým posílením. Co čeká jeden z předních pivovarů v ČR, nastiňuje v exkluzivním rozhovoru pro Investiční web sám generální ředitel pivovarnické skupiny.

Z OBSAHU

  • Radil: Vstup na pražskou burzu hodnotím pozitivně.
  • Radil: Držíme se strategie, kterou jsme slibovali při IPO, včetně výhledu vyplácení dividend. Prozatím nicméně veškerý zisk reinvestujeme do budoucího růstu.
  • Radil: Stále pracujeme s možností akvizice jednoho středně velkého regionálního pivovaru.
  • Radil: Probíhá proces převzetí majority ve firmě.

Aktualita pro rok 2026

Akcie ČRPivoPivovary LobkowiczPražská burzaRozhovor
Sdílejte:

Nenechte si ujít

Tenhle skeptik to nevzdává: AI boom může skončit horší krizí než tou v roce 2008

Tenhle skeptik to nevzdává: AI boom může skončit horší krizí než tou v roce 2008

10. 12.-Andrej Rády
Investiční bubliny