US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500-1,66 %
NASDAQ-2,29 %
DOW JONES-1,65 %
PX-0,02 %
ČEZ-0,31 %
NVIDIA-4,14 %

Vítkova CPIPG ohlásila dokončení prodeje realit v Británii, Polsku a Chorvatsku

Realitní skupina CPI Property Group českého miliardáře Radovana Vítka oznámila dokončení prodeje tří nemovitostí v Británii, Polsku a Chorvatsku. Uvedla rovněž, že v úterý podepsala s firmou S Immo předběžnou dohodu o prodeji portfolia kancelářských a maloobchodních nemovitostí v České republice v celkové hodnotě kolem 495 milionů eur. CPIPG vlastní ve firmě S Immo většinový podíl.

Redakce IW
Redakce IW
28. 2. 2024 | 21:44
Komerční reality

Ve středu firma CPIPG podle své zprávy dokončila prodej studentské ubytovny Metrogate House v Londýně místnímu investorovi. Minulý týden završila prodej kancelářské budovy ConceptTower ve Varšavě firmě WOOD & Company Real Estate. Společnost Immofinanz, ve které CPIPG vlastní většinový podíl, navíc tento měsíc prodala kancelářskou budovu Grand Center Zagreb v Záhřebu místnímu investorovi. Výtěžek z těchto tří prodejů činil téměř 80 milionů eur, uvedla CPIPG ve středeční zprávě.

Vítkova realitní skupina v poslední době mohutně prodává majetek, aby snížila své zadlužení po nákladné akvizici rakouských realitních firem Immofinanz a S Immo.

Společnost CPI Property Group vlastní nemovitosti v Německu, České republice, Polsku a jinde ve střední a východní Evropě. Sídlo má v Lucembursku a s jejími akciemi se obchoduje na burze ve Frankfurtu nad Mohanem. Vítek je podle loňského žebříčku časopisu Forbes šestým nejbohatším člověkem v Česku s majetkem za 149 miliard korun. V CPI Property Group má zhruba 90procentní podíl.

Zdroj: ČTK

Komerční realityNejbohatší investoři a byznysmeniNemovitosti
Sdílejte:

Nenechte si ujít

Umělá inteligence vyvolává energetickou horečku. Tenhle fond na ni sází a nechává index S&P 500 daleko za sebou

Umělá inteligence vyvolává energetickou horečku. Tenhle fond na ni sází a nechává index S&P 500 daleko za sebou

6. 11.-Andrej Rády
Umělá inteligence (AI)