Oznamování výsledků aneb co můžeme čekat
|

Oznamování výsledků aneb co můžeme čekat

Přehodnotili jsme celkově očekávání výše zisků, zejména v rámci energetiky, materiálů a běžného spotřebního zboží. Důvodem bylo silnější celkové oživení napříč akciovými trhy.

Trhy

Sektory s dobrým výhledem

Pro energetiku, materiály a běžné spotřební zboží jsme mimořádně zvýšili doporučení a to proto, že věříme, právě tyto sektory budou nejvíce profitovat ze situace, která na trhu bude. A to konkrétně domácí cyklické oživení a celkový globální růst. Sektor běžného spotřebního zboží by měl nejvíce těžit z domácího oživení.

Naopak, zboží luxusní nebo zboží dlouhodobé spotřeby by mělo být negativně zasaženo pomalejším oživením poptávky a zde se rozcházíme s obecným míněním. Energetika a materiály jsou tak našimi favority, z růstu globálních/rozvíjejících se trhů budou profitovat.

U finančního sektoru jsme skeptičtí

U finančního sektoru jsme navzdory očekáváním ohledně výsledků velmi skeptičtí. Banky mohly díky volnějším účetním pravidlům od jara oceňovat aktiva podle svých modelů a ne podle trhu. V důsledku toho je nemožné banky ocenit.

Navíc díky rostoucí nezaměstnanosti a klesajícím cenám nemovitostí čekáme další odpisy, speciálně v retailovém bankovnictví. A to by mělo, za jinak stejných podmínek, snížit zisky.