Akciový růst má další pilíře
|

Akciový růst má další pilíře

Po oznámení americké vlády, že prodlouží Bushem zavedené daňové úlevy a zredukuje svůj podíl v Citi, otevřely dnes evropské burzy v plusu. Nerozkývaly je ani horší než očekávané německé podnikové objednávky – stále byly meziměsíčně i meziročně výrazně v plusu.

Rally Světové akcie
Burza Frankfurt

Německo je páteří evropské ekonomiky a ze všech údajů jsou právě podnikové objednávky přímo spojeny s průmyslovou výrobou – jedinou a největší německou vývozní položkou. I mírně nižší než očekávané hodnoty (+1,6 % m/m a +17,9 % y/y vs. konsensus 1,9 % m/m a 18,6 % y/y) nechaly investory v přesvědčení, že ekonomické oživení zdárně pokračuje.

Aktuální vývoj evropských akciových trhů sledujte zde

Navíc se pozornost trhu na chvíli odvrátila od problematické eurozóny.

Pokud jde o expozice na akciových trzích, stále jsme přesvědčeni, že za pozornost stojí rané cyklické tituly – tj. technologické firmy, sektor základních surovin a do jisté míry také průmyslová odvětví.

V rámci technologických titulů stojí za pozornost polovodičové firmy, například STMicroelectronics; v případě základních surovin stále upřednostňujeme důlní společnosti a výrobce oceli – pozornost věnujte společnostem BHPBilliton, Rio Tinto, Archelor Mittal nebo Salzgitter. V rámci průmyslových odvětví se zaměřte na stavební firmy jako Bilfinger Berger, Acciona nebo Vinci.

Aktuální vývoj amerických akcií sledujte zde