Technická analýza: Americké akcie obracejí k růstu!
|

Technická analýza: Americké akcie obracejí k růstu!

Po letních maximech amerických i dalších indexů ze začátku srpna trhy během 3 týdnů výrazně oslabily (S&P 500 -8 %, Dow Jones -7,5 %). Důvody oslabení byly poměrně jasné – rostoucí obavy ze zpomalování hospodářského vývoje (především v USA) a růstu zadlužení, horší zveřejněná důležitá americká makrodata, a navíc "hysterická" média s Hindenburgem a se sezónní negativní statistikou pro září.

Technická analýza Světové akcie
Technická analýza indexu S&P 500

Na uživatelských fórech pesimismus, u většiny publikujících analytiků pesimismus = trhy neporostou, není důvod, čeká je špatné období, ropa nemá žádný důvod růst apod. K tomu sledujeme výrazný odliv prostředků z akcií (fondy).

Zároveň však americká administrativa i Fed v posledních dnech jasně deklarovaly, že udělají vše pro podporu ekonomiky (především tisk peněz). Aktuální konfluence extrémního pesimismu, nevíry v růst trhů, podpory Fedu a býčích technických signálů vyústí v nejbližším období minimálně ve výraznější korekci, pravděpodobněji však do obratu trhu k několikatýdenním růstům.

Podotýkám, že v rámci zvýšené volatility na trzích mohou trhy krátkodobě poklesnout i o něco málo níže, než se nacházejí aktuálně, ovšem velmi pravděpodobně se bude letos na podzim obchodovat minimálně u letních maxim. Osobně očekávám až 10 % posílení do konce roku.

V našich portfoliích držíme "long" pozice na vybraných českých akciích, komoditách i indexech mladých trhů (např. Čína, Rusko, Vietnam). V uplynulém týdnu jsme nakoupili první část "long" pozice na amerických indexech (ETF akcie SSO), v případě dalšího poklesu těchto indexů budeme na supportech postupně nakupovat další pozice.

Býčí signály na indexu S&P 500

  1. Odraz od supportu (podpory) okolo 1 040 bodů

  2. Dokončená "swing equal leg down" (odpovídající noha pohybu)

  3. Přeprodanost

  4. Extrém na indikátoru "new lows"

  5. Medvědí extrémy na indikátoru "market breadth"

  6. FV (technická "fair value") pro S&P 500 na zhruba 1 100 bodech

  7. 200denní klouzavý průměr na 1 120 bodech