Tři kvalitní akcie s vysokou dividendou pro další volatilní období
|

Tři kvalitní akcie s vysokou dividendou pro další volatilní období

Podívejme se na kvalitní defenzivní firmy s vysokým dividendovým výnosem, nízkým výplatním poměrem, dobrými EBIT maržemi, historií silného růstu, dobrým výkonem v rámci sektoru a nízkým poměrem P/E (méně než 10). Investováním to takových společností lze dosáhnout bezpečného a poměrně stabilního výnosu.

Světové akcie Defenzivní investování Dividendy

Devět společností splňuje uvedená kritéria. Firmy jsou dle očekávání z defenzivních sektorů, jako jsou telekomunikace, farmacie a utility (plus akcie hongkongských aerolinií jako žolík). Tyto společnosti vykazují díky přirozené povaze svého byznysu stabilní poptávku, i když se ekonomice daří hůře.

9 kvalitních akcií - tržní ukazatele

Dobrá čísla, ale co budoucí vývoj?

Grafy níže zobrazují pro první tři společnosti vybraný konsenzus o vývoji budoucích ukazatelů.

AT&T Eli Lilly

National Grid

Podle grafů se do roku 2013 nečeká výrazná změna, což je dobře. Všechny tři společnosti mají vysoké EBIT marže a vysokou návratnost kapitálu (ROE). Výhled na dividendy je pozitivní nebo stabilní na vysokých úrovních, což znamená, že i v případě poklesu ceny akcie lze očekávat solidní dividendu.

Jedinou velkou změnou je pokles v ROE v případě Eli Lilly, který však vychází z velmi vysokých úrovní, odhady pro roky 2012 a 2013 nejsou rozhodně zlé.

AT&T, největší komunikační společnost, co se obratu týče, má dobře diverzifikované příjmy. Firma má exkluzivní smlouvu se společností Apple pro poskytování bezdrátového připojení pro iPhony v USA.

Eli Lilly na jedné straně spoléhá na relativně málo produktů se zmenšujícím se počtem patentů, což představuje riziko. Na druhé straně se obchoduje na nízkých úrovních P/E a P/B, což naznačuje potenciál růstu v případě kontrariánské strategie.

National Grid, britská společnost z oblasti elektřiny a plynu, má silnou rozvahu (čistou EBITDA na úrovni 4). Rizikem v prostředí makroekonomických obav z vyššího utrácení veřejných zdrojů zůstává regulace.

ETF zaměřené na dividendové tituly: Jistota na rozbouřeném tržním oceánu