Plenky Huggies od Kimberly-Clark vzdávají boj o Evropu. Co to znamená pro dodavatelskou Pegas Nonwovens?
|

Plenky Huggies od Kimberly-Clark vzdávají boj o Evropu. Co to znamená pro dodavatelskou Pegas Nonwovens?

Výrobce netkaných textilií Pegas Nonwovens podle slov IR manažera Ondřeje Kouřila aktuálně analyzuje možné dopady rozhodnutí globální společnosti Kimberly-Clark ukončit výrobu a prodej svých dětských plenek Huggies na většině evropského trhu. Akcie Pegasu v pátek na zprávu reagovaly poklesem o 2,69 %.

PFNonwovens (dříve Pegas Nonwovens) Akcie ČR

Kimberly-Clark, jež patří mezi odběratele Pegasu, ukončuje produkci v pěti evropských závodech, nicméně podle vyjádření Pegasu je potvrzené, že tuzemský výrobní závod Kimberly-Clark v Jaroměři nebude uzavřen a bude dále vyrábět plenky pro Itálii a východní Evropu, což hodnotíme pozitivně. Aktuálně to mírní obavy z hlediska výraznějšího negativního dopadu na odbyt Pegasu.

Riziko určitého poklesu poptávky po produktech Pegasu však podle slov IR manažera existuje, jelikož společnost část své produkce dodává i do ostatních evropských závodů, ve kterých Kimberly-Clark bude ukončovat výrobu.

Lze předpokládat, že navzdory odchodu Kimberly-Clark z velké části evropského trhu s dětskými plenkami nedojde ke zmenšení trhu, jelikož jeho místo zaplní ostatní konkurenti. Domníváme se tak, že Pegas by měl mít šanci nalézt odbyt své produkce u dalších výrobců plenek, kteří zaplní uvolněný podíl na trhu místo Kimberly-Clark.

Pegas Nonwovens

Defenzivní sázka na pražské burze: Pegas Nonwovens
Zvýšená kolísavost na trzích vybízí k poohlédnutí se po takzvaných defenzivních titulech. Na pražské burze se aktuálně jeví jako zajímavý kandidát výrobce netkaných textilií Pegas Nonwovens.

Zdroj: Fio banka