Goldman Sachs: S&P 500 na konci roku na 1 250 bodech
|

Goldman Sachs: S&P 500 na konci roku na 1 250 bodech

Co se stane kvůli zvýšení daní z kapitálových zisků (z 15 na 23,8 %) s cenami akcií do konce roku? David Kostin z Goldman Sachs trvá na své cílové ceně 1 250 u indexu S&P 500.

Daně Světové akcie Fiskální útes

"Růst o 9 procentních bodů je podobný zvýšení daní v roce 1970 a 8bodovému v roce 1987. V obou případech index v prosinci (před koncem roku) nepotvrdil sezónní pattern a oslabil - o 1,9 %, respektive 2,8 %. Přitom prosinec je tradičně jedním z nejlepších měsíců pro akcie, od roku 1928 během něj akcie posílily v 75 % případů."

Vývoj sazeb daní z kapitálových zisků a z dividend

Jakým směrem se vydají akcie?
S výraznými poklesy hlavních akciových indexů se znovu propírají argumenty jak pro pokračování letošního růstu cen akcií, tak přinejmenším pro pokračování korekce, v horším případě pro zahájení dlouhodobějšího medvědího trhu, který může trvat rok i déle.

Pořádná dividendová sprcha může přijít i v případě těchto firem
Očekávání zvýšení daní v USA by mohlo být u mnoha firem katalyzátorem pro štědrou dividendovou politiku do konce roku. Společnosti, které sedí na hromadách hotovosti, nebudou mít možná už nikdy v budoucnu silnější pobídku k "nadělování vánočních dárků" svým akcionářům než letos.

Zdroj: Goldman Sachs