Investoři, pozor! Pesimistka Meredith Whitney věří bankám
|

Investoři, pozor! Pesimistka Meredith Whitney věří bankám

Meredith Whitney, nezávislá analytička známá svým skeptickým pohledem na trhy, která předpověděla problémy Citigroup s nekvalitními hypotéčními aktivy v roce 2007, radikálně změnila názor na finanční tituly. Radí nakupovat, a to hodně rychle!

Citigroup Bank of America Americké banky

Své doporučení pro akcie Citigroup, Bank of America a Discover Financial Services zvýšila z "držet" na "koupit". Ještě v létě predikovala výprodeje a rizika na straně zisku u velkých amerických bank, v říjnu pak varovala, že finanční společnosti zůstanou pod tlakem kvůli probíhajícím soudním sporům.

Jak se obchodovalo s akciemi amerických bank během pondělí, kdy Meredith Whitney zlepšila svůj výhled na bankovní sektor?

Lepší doporučení analytička opírá především Whitney zmiňuje faktory, které ji vedly ke změně vnímání těchto finančních společností. Předpokládá totiž, že banky vyjdou se ctí z lednových zátěžových testů, jejichž výsledky budou známy v březnu.

Investoři tak mohou podle Whitney očekávat vyšší dividendy, a to obzvláště u Bank of America, která by na jaře mohla dividendu dokonce zečtyřnásobit.

Bank of America, Citigroup a Discover Financial Services

Jak zachraňovat evropské banky, když bailouty nefungují? 7 jasných kroků
Mnoha lidem na americkém trhu leží v žaludku, protože překročil hranici mezi byznysem a médii a nebojí se o praktikách tržních žraloků mluvit nahlas. Henry Blodget analyzoval internetovou bublinu, když byl zaměstnancem CIBC Oppenheimer, působil také v Merrill Lynch. Bailout španělských bank komentuje jasně: "Nebude fungovat!" Jak by se podle něj měli zachovat ti, kdo chtějí zachraňovat (nejen) evropské banky?

Zdroj: CNBC