Evropská výsledková sezóna: Investory budou zajímat zejména francouzské banky
|

Evropská výsledková sezóna: Investory budou zajímat zejména francouzské banky

Další týden výsledkové sezóny v Evropě přinese čísla mnoha předních firem. V pondělí se představí L'Oreal nebo Deutsche Börse, ve středu ENI, Peugeot, BNP Paribas, Heineken a Danone a ve čtvrtek Société Générale, Swiss RE, AXA a Renault. Přinášíme přehledné grafy zisků a tržeb šesti z nich.

Světové akcie Výsledková sezóna Evropské banky

L'Oreal (13. 2.)

Firma se v roce 2012 chystá uvést na trh novou řadu krémů proti stárnutí. Oblast prestižní kosmetiky proti stárnutí je nyní nejdůležitějším segmentem na trhu kosmetické péče. Nadále silné konkurenci čelí hlavně ze strany Estée Lauder. Za loňský rok má firma celkem vydělat 4,25 EUR, v roce 2010 to bylo 4,01 EUR.

L'Oreal - čtvrtletní tržby

Deutsche Börse (13. 2.)

Deutsche Börse - čtvrtletní zisk a tržby

ENI (15. 2.)

Analytici očekávají zisk nižší než 1,78 USD (vykázaných za stejné čtvrtletí roku 2010) kvůli nižším cenám a oslabující poptávce po zemním plynu. Vyšší cena ropy Brent pravděpodobně nebude schopna pokles kompenzovat. Zisk navíc negativně ovlivní nízké rafinérské marže v oblasti Středozemí.

Pozornost investorů se bude soustředit na předpokládaný prodej majoritního podílu ENI v italské společnosti Snam spravující plynovody. Italští regulátoři tlačí na to, aby byly společnosti odděleny.

ENI - čtvrtletní zisk a tržby

BNP Paribas (15. 2.)

Na zisk bude mít negativní dopad řada odpisů, které musela banka v souvislosti s dluhovou krizí provést, pokles v komerčním i investičním bankovnictví a restrukturalizační plány. Kompenzací by mohla být dobrá výkonnost retailové divize.

Investoři budou napjatě očekávat rozhodnutí managementu o výplatě dividendy. Konkurenční Société Générale avizovala, že kvůli nutnosti navýšení kapitálové vybavenosti dividendu vyplácet nebude.

BNP Paribas - čtvrtletní zisk a tržby

Société Générale (16. 2.)

Vzhledem k poklesu korporátních a investičních aktivit a oznámení dalších odpisů státních dluhopisů očekávají analytici snížení zisku. Čistá expozice Société Générale v řeckém dluhu byla v říjnu 2011 660 milionů eur.

Pozornost investorů budou poutat zejména plány na oddlužení společnosti. Podle odhadů EBA chybí Société Générale kapitál ve výši 2,1 miliardy eur. V září banka oznámila, že spustí plán na snížení nákladů, který by měl zajistit uvolnění 4 miliard. Société Générale má v úmyslu splnit nové požadavky regulátorů na kapitálové rezervy do roku 2013.

Société Générale - čtvrtletní zisk a tržby

Swiss Reinsurance (16. 2.)

Swiss Reinsurance - čtvrtletní zisk a tržby
Zdroj: Bloomberg