Italské a španělské výnosy rostou. Přesto nakupujte akcie, radí stratég
|

Italské a španělské výnosy rostou. Přesto nakupujte akcie, radí stratég

Michael Block, hlavní akciový stratég Phoenix Partners Group, považuje poslední poklesy na akciových trzích za příležitost najít a pochopit ty akcie, které mají zdravý základ. Ekonomické údaje ze Spojených států jsou horší, výnosy dluhopisů ve Španělsku nebi v Itálii znovu rostou, Block ovšem zůstává v klidu. A ví proč.

Státní dluhopisy Fed Světové akcie ECB QE3 LTRO a TLTRO
Výnosy 10letých státních dluhopisů Španělska Výnosy 10letých státních dluhopisů Itálie

Možná se ptáte, proč Block neztrácí optimismus. Důvody jsou hned dva:

1. Draghi ví, že má v ruce kouzelnou hůlku. První dvě kola LTRO, tedy tříletých půjček úročených jedním procentem, postavila evropský bankovní sektor znovu na nohy. Díky tomu jsme byli svědky uklidnění na dluhopisovém trhu. A šéf ECB dobře ví, že krátkodobě není problém zařadit LTRO s pořadovým číslem 3.

2. Nezapomínejte na Fed. Zápis z posledního jednání Fedu sice nebyl taková "party uvolněné monetární politiky", ve kterou mnozí doufali. Ovšem to neznamená, že nemůže přijít v příštích měsících.

3 důvody, proč je QE3 stále ve hře

Fed sice není na světě od toho, aby zachraňoval americký pracovní trh, Bernanke si ovšem právě podporu trhu práce "vzal do úst" při svých nedávných vystoupeních. A kniha pravidel slušného chování centrální banky" letěla z okna už před hezkými pár lety.

Příští zasedání Fedu 25. dubna bude jako vždy ostře sledované. A Bernanke se svými kolegy bude jistě hodně slyšet i během probíhajícího týdne.

Na sever, nebo na jih: Vezmou osud akcií do rukou znovu centrální bankéři?

Block v současnosti sleduje zajímavé akcie v sektorech technologií a spotřebního zboží. Naopak nechává stranou sektory kovů a uhlí. Důležitý bude také začátek výsledkové sezóny ze strany finančních společností.

Americká výsledková sezóna: Nejspíš to nebude žádná sláva!

Zdroj: Phoenix Partners Group