Dalio předběhl Sorose aneb osud úspěšných hedgeových manažerů
|

Dalio předběhl Sorose aneb osud úspěšných hedgeových manažerů

Investiční manažer Ray Dalio se stal se svým fondem Bridgewater Pure Water nejúspěšnějším hedgeovým manažerem na světě. Dosud historicky nejlepší výsledek držel George Soros, který už na trhu nepůsobí. Ten během své kariéry vydělal investorům 31,2 miliardy USD. Dalio za své působení v branži akcionářům přinesl už 35,8 miliardy.

Investování John Paulson George Soros Hedgeové fondy

A protože se Dalio ještě do důchodu nechystá, je pravděpodobné, že svůj celkový zisk ještě zvýší.

U hedgeových fondů je měření dlouhodobé výkonnosti velice důležitým parametrem, protože podle zkušeností se výnosy začínají snižovat s tím, jak počáteční úspěch přitahuje pozornost dalších akcionářů. Větší množství peněz vede k hledání dalších investičních příležitostí, ty již ovšem mnohdy nejsou tak výnosné jako operace v menším rozsahu.

Jak jsou výsledky i velice úspěšných manažerů nejisté, ukazuje příklad Johna Paulsona, majitele společnosti Paulson & Co. Ten drží historický rekord zisku v jednom roce (2007, zisk 11,9 miliardy USD), loni však prodělal celých 9,6 miliardy.

Paulson se historicky drží na třetím místě za Sorosem, celkem vydělal 22,6 miliardy USD. Údaje zveřejnila firma LCH Investments.

Co všechno si může koupit John Paulson, celebrita mezi hedgeovými manažery?
Jak si představit možnosti dolarových miliardářů? Tryskáče, jachty, zrenovované zámky a gotické hrady. Podívejme se například na Johna Paulsona, který dokázal vydělat 15 miliard dolarů shortováním realitní bubliny ve Spojených státech. Co si za to dnes může dovolit?

Zdroj: Financial Times