Hledáte investici pro současné prostředí?
|

Hledáte investici pro současné prostředí?

Trh s korporátními dluhopisy na obou stranách Atlantiku zažívá letos nefalšovanou renesanci, kdy i přes rostoucí objem emitovaných dluhopisů převyšuje poptávka nabídku. Korporátní dluhopisy jsou v očích investorů zajímavé nejen díky vyšším výnosům oproti státním dluhopisům, ale také díky klesajícímu riziku úpadku těchto emitentů.

Akciové tipy Investování Firemní dluhopisy
Typy investic - ilustrační foto

Za počátek této renesance lze přitom považovat už rok 2009, kdy se dluhopisové trhy vzpamatovaly z předchozí hypotéční krize podstatně dříve než mezibankovní úvěrové trhy. V letošním roce navíc posunulo jazýček vah ve prospěch trhu s korporátními dluhopisy několik dalších faktorů.

Tím prvním je menší chuť bank půjčovat peníze, zejména z důvodu tlaků, které na ně vyvíjejí regulátoři. Banky musejí pod tíhou regulací zvyšovat svou kapitálovou přiměřenost, a tak ani přes štědrost centrálních bank nemají peněz nazbyt.

I ve druhém faktoru mají prsty banky, to když finanční instituce nemusejí, právě díky štědrosti centrálních bank, které jim dodávají obrovské množství likvidity, emitovat tolik dluhopisů. Právě to otevřelo další prostor pro emise dluhopisů nefinančních institucí.

Pro samotné investory jsou korporátní dluhopisy zajímavé zejména díky poměrně vysokým výnosům při poměrně nízkém riziku. V uplynulých 12 měsících investice do korporátních dluhopisů přinesly investorům větší zisky než investice do samotných akcií.

Jak dlouho ještě?

Uvažujete-li o investici do korporátních dluhopisů, bude pro vás dobrou zprávou, že má tato třída cenných papírů stále vysoký potenciál, a to zejména s ohledem na historicky dobrou finanční kondici firem-emitentů a fakt, že centrální banky politikou nízkých úrokových sazeb přispívají k atraktivitě investic s vyšším výnosem.

V letošním roce bude navíc maturovat (budou splaceny) celá řada korporátních dluhopisů emitovaných právě v roce 2009, investoři do těchto dluhopisů, kteří budou letos opět disponovat volnou likviditou, pak budou hledat další vhodné investice, zřejmě opět korporátní dluhopisy.

Možnosti investice do korporátních dluhopisů pro české investory najdete na serveru Penízenavíc.cz

Sešli se v burzovní vinárně a řešili, do čeho teď investovat: Dolar, firemní dluhopisy a emerging markets ANO, od Evropy ruce pryč
Přední čeští investiční experti jsou také jen lidé, a když je Investiční web společně s Chytrým Honzou, který nově nabízí také online nákup investic, pozval na skleničku a něco k zakousnutí, neváhali. V klidu a bez svítících monitorů se podělili o své názory na současné trhy. Nabídli několik investičních idejí včetně tipů pro krátkodobé spekulanty.