Jak teď přemýšlet o akciích? Nereagujte na každodenní turbulence a investujte logicky
|

Jak teď přemýšlet o akciích? Nereagujte na každodenní turbulence a investujte logicky

Období růstu se střídají s periodami poklesů. Bylo to tak vždy, pohled na vývoj akcií v posledním desetiletí je toho dobrým příkladem. Dylan Grice ze Société Générale doporučuje investovat do kvalitních firem s udržitelnými dividendami.

Světové akcie Investování Dividendy

Jednoduchý recept podpořil ve své nedávné zprávě grafem, který ukazuje, jak velký podíl na celkových výnosech z investic do akcií mají právě dividendy. Od 70. let 20. století - a to už je celkem solidní dlouhodobý pohled - byly dividendy hlavním tahounem "akciové story". Sázka na dividendové tituly se proto i v dnešní turbulentní době zdá být to nejvhodnější pro drobné dlouhodobé investory.

Na akciích se vydělává hlavně díky dividendám

Kolik zlata dáte za akcie? Aktuálně poměr akcie/zlato hovoří pro akciové býky
Akcie jsou aktuálně vyjádřeno v uncích zlata relativně levné. Všiml si toho i Tobias Levkovich. Kromě krásného grafu, který ukazuje cenu akcií vyjádřenou počtem uncí zlata při jeho aktuálních cenách od roku 1886, připojil v rámci akciového výhledu i "velice opatrně optimistickou" poznámku: "Graf ukazuje, jak v nemilosti aktuálně akcie u investorů jsou. To byly i na začátku 80. let. A my se raději z historie poučíme, než ji budeme opakovat."