Americká výsledková sezóna: Investory budou zajímat IT společnosti a Walt Disney
|

Americká výsledková sezóna: Investory budou zajímat IT společnosti a Walt Disney

Z nejvýznamnějších firem indexu S&P 500 přijdou na řadu v příštím týdnu například Walt Disney, Macy's, Cisco Systems nebo NVIDIA. Přinášíme jako obvykle odhady analytiků dotazovaných agenturou Bloomberg v přehledných grafech.

Světové akcie Výsledková sezóna

Tyson Foods (7. 5.)

Tyson Foods - čtvrtletní zisk a tržby Walt Disney - čtvrtletní zisk a tržby

Walt Disney (8. 5.)

Diverzifikovaná mezinárodně působící společnost s pěti segmenty (mediální sítě, parky a rezorty, zábavní studia, spotřební produkty a interaktivní média) je členem indexu Dow. Pro dlouhodobý růst akcií hovoří kromě lepšího managementu ve srovnání s konkurenty (na základě posouzení ziskovosti a růstových ukazatelů) také zlepšující se situace v ekonomice a růst celého sektoru volného času a zábavy.

Tržní kapitalizace společnosti je necelých 8O miliard USD, drží 3,8 miliardy USD hotovosti a vyplácí dividendu 60 centů na akcii (1,4% dividendový výnos). I zisková marže je vyšší oproti průměru odvětví (13,3 % vs. 8 %). Aktuální P/E je 16,46, což z Disney dělá lehce podhodnocenou akcii.

Firma by měla v následujících letech benefitovat hlavně z expozice v zahraničí – všechny její produkty lze snadno "vyvážet" (bylo to patrné již v hospodaření ve fiskálním roce 2011 - podle regionů plynula firmě čtvrtina tržeb z neamerických trhů).

Macy's (9. 5.)

Macy's - čtvrtletní zisk a tržby Cisco - čtvrtletní zisk a tržby

Cisco Systems (9. 5.)

Dnes si už téměř nedokážeme představit svět bez internetu. A i kdyby, komunikace, spolupráce a produktivita by se výrazně omezily. Díky vynálezu routerů a dalších možností propojení mohou firmy vytvářet rozsáhlé sítě a sdílet informace i hardware. A přesně tento byznys dělá Cisco, světový lídr a jedna z nejhodnotnějších značek v oblasti poskytování připojení, bezpečnostních produktů a technické podpory pro sektor informačních a komunikačních technologií (ICT).

Strategickými partnery firmy jsou technologičtí giganti jako Apple, Microsoft nebo Nokia. Cisco by i navzdory silné konkurenci mělo uhájit pozici lídra díky 38% růstu tržeb ve 4. kvartálu v segmentu ethernetu (domácí a firemní sítě), kde má firma 67% tržní podíl. Pozice nejbližších konkurentů Juniper Networks a Hewlett-Packard je zatím zanedbatelná. Největší tržní podíl zabírá i v několika dalších segmentech.

S tržní kapitalizací 107 miliard USD a P/E 15,46 je Cisco vhodnou dlouhodobou investicí, která má silné finanční ukazatele a dokáže generovat vysoký zisk. Od roku 2007 se firmě podařilo navýšit tržby z 34 miliard na loňských 43 miliard USD a průměrné hrubé marže se v posledních pěti letech pohybovaly kolem 64 %.

U Cisca se dá očekávat další růst díky zvětšujícímu se počtu uživatelů internetu. Podle odhadů by měla v roce 2015 na každého obyvatele planety připadat dvě zařízení připojená na internet (chytré telefony, tablety, televize a další "nepočítačová" zařízením. Společnost je na moderní trendy velmi dobře připravena, významně financuje výzkum, a proto zůstává vysoce konkurenceschopná a technologicky inovativní.

News Corporation (9. 5.)

News Corporation - čtvrtletní zisk a tržby

Kohl's (10. 5.)

Kohl's - čtvrtletní zisk a tržby

Nordstrom (10. 5.)

Nordstrom - čtvrtletní zisk a tržby NVIDIA - čtvrtletní zisk a tržby

NVIDIA (11. 5.)

Vedoucí designér grafických čipů pro počítače, herní konzoly a mobilní zařízení. Pro GPU je určena výrobní řada GeForce, pro High Performance Computing řada Tesla a pro mobilní procesory Tegra. Co se týče finanční výkonnosti, od ledna 2010 firma navyšuje tržby i volné cash flow. Někteří analytici očekávají pro příštích pět let 15% míru růstu zisku, i když jejich odhady jsou možná až přehnaně optimistické.

NVIDIA v podstatě nemá dluhy a drží přes 3 miliardy USD v hotovosti (což je zhruba 5 USD na akcii). Cash představuje 38 % tržní kapitalizace společnosti.

Firma nevyplácí dividendu a obchoduje se na 13,5násobku svých zisků. V segmentu mobilních procesorů čelí přímé konkurenci Qualcommu (P/E 22,47), Intelu (P/E 12,36) a Texas Instruments (P/E 20,65). V oblasti GPU ze strany AMD (grafické karty řady Radeon). Jeví se jako podhodnocená.

Zdroj: Seeking Alpha